محمود عباس در بازگشت از پاریس تاكید كرد كه طرف فلسطینی تمام تلاش خود را برای دستیابی به جایگاه دولت غیر عضو در سازمان ملل به كار می‌گیرد و بدون تعیین زمان مشخص برای برگزاری انتخابات در فلسطین روند آشتی ملی محقق نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از رادیو سوای آمریكا، محمود عباس، رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین در بازگشت خود از پاریس و بعد از دیدار با مسئولان این كشور اظهار كرد: رایزنی‌ها با فرانسه برای مراجعه به سازمان ملل برای به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان دولت غیر عضو در این سازمان ادامه دارد.

محمود عباس تاكید كرد كه اگر اسرائیل به شهرك‌سازی خود پایان دهد وی آماده مذاكره با رژیم صهیونیستی خواهد بود.

عباس تصریح كرد: به محض آن كه اسرائیل شهرك‌سازی‌ها را متوقف سازد و مرزهای سال ۱۹۶۷ را به رسمیت بشناسد ما مجددا بر سر میز مذاكرات خواهیم نشست. اما در صورتی كه اسرائیل این دو تعهد خود را عملی نسازد ما به مذاكرات نخواهیم پرداخت و برای دستیابی به جایگاه یك دولت غیر عضو به مجمع عمومی سازمان ملل می‌رویم.

رژیم صهیونیستی و آمریكا با درخواست عضویت فلسطین كه از سوی محمود عباس در ۲۳ سپتامبر ارائه شده بود مخالفت كردند و تاكید كردند كه این مساله باید در جریان توافق صلح میان اسرائیل و فلسطین صورت پذیرد.

عباس در خصوص آن كه در سپتامبر آینده یا پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریكا به سازمان ملل خواهد رفت اظهار داشت: "من زمان مناسب را به درستی نمی‌دانم كه چه وقت است و منافع مردم ما پایه و اساس اتخاذ هر تصمیم سیاسی و یا استراتژیكی است.

عباس در خصوص آشتی ملی فلسطین اظهار كرد: هدف اصلی این آشتی ملی برگزاری انتخابات در فلسطین است و ما تمام اقدامات لازم را انجام می‌دهیم تا این روند به خوبی صورت گیرد.

وی تصریح كرد كه تشكیل دولت جدید كه بر اساس توافق دوحه به ریاست عباس صورت می‌گیرد باید همزمان با تعیین زمان انتخابات انجام شود.

وی تاكید كرد: اگر تمایلی به برگزاری انتخابات در زمانی كه مشخص خواهد شد وجود نداشته باشد آشتی ملی صورت نخواهد گرفت.