مذاكره‌كننده ارشد تشكیلات خودگردان فلسطین تاكید كرد: درخواست فلسطین برای بدست آوردن موقعیت "كشور غیر عضو " در سازمان ملل مشروعیت شهرك‌سازی‌ها را لغو می‌كند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره،‌ صائب عریقات، مذاكره‌كننده ارشد تشكیلات خودگردان فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه عربستانی عكاظ اعلام كرد: بدست آوردن موقعیت كشور غیر عضو از سوی فلسطین در سازمان ملل در حقیقت فلسطین را به لحاظ حقوقی كشوری تحت اشغال اسرائیل قرار خواهد داد و در این صورت دیگر هیچ اراضی مورد اختلافی همانطور كه اسرائیل ترویج و تبلیغ می‌كند، وجود نخواهد داشت و به این ترتیب تمامی اقدامات اسرائیل در زمینه شهرك سازی‌ها غیرقانونی و لغو شده خواهد بود.

وی ادامه داد: رفتن دوباره رهبران فلسطینی به سازمان ملل در پی شكست فلسطین برای عضویت در شورای امنیت باعث تقویت هر چه بیشتر جایگاه فلسطین در سطح بین‌المللی خواهد شد.

عریقات به از سرگیری مذاكرات صلح با مسئولان رژیم صهیونیستی اشاره و تاكید كرد: مسئولان تل‌آویو با اقدامات خود راهكار تشكیل دو كشور را از بین برده و راه را برای از سرگیری مذاكرات دو جانبه مسدود كرده‌اند.

مذاكره‌كننده ارشد تشكیلات خودگردان فلسطین همچنین از سیاست‌ها و جانبداری‌های دولت آمریكا از اسرائیل انتقاد و اعلام كرد: مقامات آمریكایی اخیرا تهدید كرده‌اند كه در صورت رفتن رهبران فلسطینی به سازمان ملل برای درخواست جهت بدست آوردن موقعیت كشور غیر عضو در سازمان ملل كمك‌های مالی خود به تشكیلات خودگردان فلسطین را قطع خواهند كرد و دفتر سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) را در واشنگتن می‌بندند.

وی در پایان تاكید كرد: تصمیم رهبران تشكیلات خودگردان فلسطین برای رفتن به سازمان ملل یك تصمیم كاملا جدی است و به هر قیمتی كه باشد تصمیم خود را عملی خواهند كرد.