رئیس جمهوری آمریكا شدیدا اتهامات در زمینه افشای اطلاعات محرمانه و طبقه‌بندی شده كاخ سفید را با هدف دستیابی به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی تكذیب كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باراك اوباما، رئیس جمهوری آمریكا در پاسخ به سئوالاتی در یك كنفرانس خبری در كاخ سفید گفت، چنین اتهاماتی "توهین آمیز" و "نادرست" است.

وی بر این موضوع تاكید كرد كه در قبال این نوع افشاگری‌ها و گمانه‌زنی‌ها بردباری نشان نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، رئیس جمهوری آمریكا ادامه داد: ما با این مسایل برخورد می‌كنیم چرا كه این موارد می‌تواند امنیت و سلامت مردم آمریكا، خانواده‌ها و پرسنل ارتش یا متحدان ما را تحت شعاع قرار دهد.

اوباما به اتهامات قانونگذاران جمهوری‌خواه چون سناتور جان مك كین، رقیب سابق وی در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا در سال ۲۰۰۸ واكنش نشان داد كه گفته بودند وی برای كسب قدرت و ارتقای جایگاه امنیتی‌اش اطلاعات امنیتی و محرمانه كاخ سفید را در مورد حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریكا به مواضع تروریست‌ها و حملات سایبری این كشور به كشورهای دشمن افشا كرده است.

كنگره آمریكا تحقیقاتی را در مورد افشای اخیر اطلاعات طبقه‌بندی كه گمان می‌رود باعث مخدوش شدن جنگ آمریكا علیه تروریسم و عدم حمایت از امنیت ملی شود، صورت داده است.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد، "اریك هولدر"، دادستان كل آمریكا دو دادستان را برای هدایت و پیشبرد این تحقیقات جنایی در مورد افشای پرونده‌های سری و طبقه‌بندی شده منصوب كرده است.

دادستان كل آمریكا یادآور شد: این دادستان‌های نخبه و كارآزموده به صورت جداگانه به تحقیق در مورد این پرونده می‌پردازند كه هم اكنون در حال بررسی توسط اف.بی.آی است. من اعضای كنگره را مطلع كرده‌ام و تصمیم دارم اطلاعات بیشتری را برای اعضای كمیته‌های اطلاعاتی و قضایی تهیه كنم.

این اظهارات زمانی مطرح شد كه اطلاعات محرمانه‌ای در مورد حملات سایبری به كامپیوترهای تاسیسات هسته‌ای ایران، "اسامی تروریست‌ها" و حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریكا در یمن توسط اوباما در روزنامه نیویورك تایمز منتشر شد.

این در حالی است كه "دایان فاینشتاین"، رئیس كمیته گزینش اطلاعات سنای آمریكا از این اقدام در زمینه انتصاب دو دادستان برای انجام تحقیقات در زمینه افشای این اطلاعات محرمانه استقبال كرد و گفت كه اقداماتی باید برای جلوگیری از وقوع چنین مواردی صورت گیرد.