یکی از رهبران جنبش حماس تاکید کرد كه سرزمین فلسطین حق ثابت ملت فلسطین به شمار می‌رود و به هیچ وجه نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد الزهار، یكی از رهبران برجسته جنبش حماس با ایراد نطقی در یک سمینار سیاسی که وزارت امور زنان آن را با شعار " زن و اصول آرمان فلسطینیان " با حضور وزیر امور زنان و تعدادی از زنان فلسطینی ترتیب داده بود، گفت: این حق بعد عربی و اسلامی دارد و تمامی مسلمانان در چهار گوشه جهان در فلسطین حق دارند و باید آنان در کنار فلسطینیان در راستای استیفای این حق بکوشند.

وی خاطر نشان كرد: زمانی که در مورد اصول آرمان فلسطینی صحبت می‌کنیم، منظور اصول تغییر ناپذیر است که مشمول زمان و مکان نمی‌شود و فردی که در مورد فلسطین در محدوده مرزهای ۶۷ صحبت می‌كند، در واقع از تاریخ امت اسلام بریده است. هم‌چنین كسی که در مورد کل فلسطین صحبت نمی‌كند، در واقع به اصول آرمان ملت فلسطین ایمان ندارد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی فلسطین، وی عنوان داشت: مساله بازگشت آوارگان فلسطینی یک مساله سیاسی نیست و امکان چشم‌پوشی از آن وجود ندارد. افرادی که در جریان مذاکرات کمپ دیوید امتیاز دادند و پرونده بازگشت را بستند، به کرامت انسان و قداست سرزمین فلسطین اعتقاد نداشتند، از این رو آنان این اصول را نادیده گرفتند و در پی آن رژیم صهیونیستی جرات پیدا کرد که تا از آنان در مورد قدس امتیازات خطرناکی بگیرد.