بیل كلینتون رئیس‌جمهور سابق آمریكا پیروزی احتمالی میت رامنی نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات آتی ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۱۲ را برای این كشور و جهان مصیبت‌بار توصیف كرد.

به گزارش ایرنا، كلینتون همچنین در مورد پیامدهای اداره كاخ سفید توسط جمهوریخواهان با انتخاب رامنی، هشدار داد. برپایه این گزارش، كلینتون از حزب دموكرات كه باراك اوباما رئیس‌جمهور كنونی را در مبارزه برای تمدید یك دوره دیگر ریاست جمهوری، همراهی می‌كند، با نام بردن مستقیم از رامنی، به سیاست‌های جمهوریخواهان و نامزد این حزب تاخت.

رئیس‌جمهور سابق آمریكا با اشاره به وضعیت بغرنج و نابسامان اقتصادی آمریكا، تغییر در اداره این كشور را مصیبت بار دانست. وی همچنین سیاست اقتصادی جمهوریخواهان و رامنی، نامزد این حزب را برگرفته از سیاست‌های اقتصادی اروپایی‌ها دانست و آن را مورد انتقاد قرار داد.جو بایدن معاون باراك اوباما رئیس‌جمهور آمریكا نیز چندی پیش سیاست‌های خارجی نامزد جمهوریخواهان را به باد انتقاد گرفته بود. بایدن، وی را به نداشتن دوراندیشی و هوشمندی در حوزه سیاست خارجی متهم كرد و گفت: رامنی قصد دارد با افكاری خطرناك، مردم آمریكا را به مخاطره بیندازد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جدیدترین نظرسنجی انجام شده در آمریكا درباره میزان محبوبیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این كشور نشان می‌دهد كه اوباما در مقایسه با میت رامنی از وضعیت بهتری برخوردار است. به گزارش سایت خبری تیكت، در دو نظرسنجی مستقل مشخص شد كه درعین حال میت رامنی نامزد جمهوریخواهان توانسته است فاصله خود را با رئیس‌جمهور آمریكا كاهش دهد.

در این دو نظرسنجی كه توسط شبكه سی.ان.ان انجام شده ابتدا درباره میزان محبوبیت باراك اوباما سوال شده كه ۵۶ درصد از سوال‌شوندگان وی را مورد تایید قرار دادند، اما ۴۲ درصد نیز اعلام كرده‌اند دیدگاهی منفی در خصوص اوباما دارند.در نظرسنجی دیگر میزان محبوبیت میت رامنی مورد پرسش قرار گرفته كه ۴۸ درصد از پرسش‌شوندگان وی را مورد تایید قرار داده و ۴۲ درصد نیز اعلام كرده‌اند دیدی منفی در خصوص او دارند. آخرین نظرسنجی انجام شده میزان محبوبیت رامنی را ۳۴ درصد اعلام كرده بود.