یك روزنامه نروژی تصاویری منتشر كرد كه در آن یكی از پنج قاضی دادگاه رسیدگی به پرونده "آندرس برینگ بریویك"، در جلسه رسمی این دادگاه در حال انجام بازی رایانه‌ای در لپ‌تاپ خود است!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، تصاویر منتشر شده در پایگاه اینترنتی روزنامه "وردنز گنگ" نشان می‌دهد كه ارنست هنینگ ایلسن، یكی از سه قاضی ارشد دادگاه رسیدگی به پرونده آندرس برینگ بریویك، قاتل نروژی در جلسه دادرسی این دادگاه مشغول انجام یك بازی آنلاین كارت بازی در لپ‌تاپ خود بود. این اقدام در شرایطی انجام شد كه یك استاد سوئدی در حال ارائه اظهارات خود در صحن دادگاه بود.

با این حال "ایرن رام"، سخنگوی دادگاه اسلو گفته است: قضات دادگاه به طور فعال آنچه گفته می‌شود و آنچه در دادگاه ارائه می‌شود را مورد توجه قرار می‌دهند.

رام با اشاره به اینكه ایلسن بازی كردن در دادگاه را انكار نكرده است، اعلام كرد: راه‌های متفاوتی برای متمركز ماندن وجود دارد.

انتشار این تصاویر مشخصا به برانگیخته شدن خشم خانواده‌‌های ۷۷ قربانی اقدام وحشیانه بریویك منجر خواهد شد. این در حالی است كه این نخستین باری نیست كه مشكلاتی از این دست در دادگاه محاكمه بریویك روی می‌دهد.

پیش از این نیز "توماس ایندبرو"، یكی دیگر از قضات پرونده این جنایتكار نروژی پیش از صدور حكم دادگاه در صفحه فیس‌بوك خود درباره حكم دادگاه اظهار نظر كرده و اعلام كرده بود اعدام تنها حكم قابل صدور در این پرونده است.