هفته‌نامه فلسطینی "المنار" به نقل از منابع آگاه عربی از دیدارهای محرمانه امنیتی در ریاض با هماهنگی عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی به منظور متشنج کردن اوضاع لبنان خبر داد.

به گزارش فارس، المنار به نقل از منابع آگاه عربی گزارش داد که رهبران درجه دو شبه‌نظامیان "سمیر جعجع" و گروه "سعد الحریری" از بیش از یک هفته پیش در ریاض پایتخت عربستان دیدارهایی را با رهبران امنیتی و اطلاعاتی سعودی به منظور بررسی طرح‌هایی برای متشنج کردن اوضاع لبنان برگزار می‌کنند.

در این دیدارها طرح‌هایی جهت متشنج کردن اوضاع لبنان، سیطره کامل بر مناطق لبنانی و انبار کردن سلاح در آن و پناه دادن به تروریست‌ها تا زمان صدور دستورات برای شعله‌ور کردن آتش درگیری در لبنان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به نوشته المنار در این دیدارها عناصر امنیتی اسرائیل نیز حضور دارند که در راستای هماهنگی با عربستان و اسرائیل که تا حد فرود جنگنده‌های اسرائیلی در پایگاه‌های هوایی عربستان پیش رفته است، انجام می‌گیرد.

بر اساس این گزارش تعدادی از رهبران شبه‌نظامیان جعجع و حریری در چند هفته اخیر سفرهایی را به پاکستان، لیبی و قطر با هدف جذب مزدور و کشاندن آنها به لبنان انجام دادند.