رئیس‌جمهوری آمریکا پس از اعلام افزایش نرخ بیکاری در آمریکا و شدت گرفتن موج انتقادات علیه وی اعلام کرد: آمریکا مسئولیت‌هایی بزرگتر از انتخابات ریاست‌جمهوری برعهده دارد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا پس از آنکه انتقادهای شدیدی از جانب جمهوریخواهان و ستاد انتخاباتی "میت رامنی" رقیب اصلی وی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری میلادی مطرح شد، اعلام کرد: آمریکا مسئولیت‌های بزرگتری از انتخابات ریاست‌جمهوری برعهده دارد.

اوباما در نطق رادیویی این هفته خود اعلام کرد: کنگره باید لوایحی را به تصویب برساند که مانع از حذف بیشتر مشاغل در این کشور شود و کارگران راه و ساختمان مجدد به مشاغل خود بازگردند و همچنین به صاحبان مشاغل کوچک نیز کمک شود تا کارکنان بیشتری را به خدمت بگیرند.

این اظهارات از جانب رئیس‌جمهوری آمریکا پس از انتشار گزارش جدید اداره آمار کار درباره افزایش میزان بیکاری در آمریکا در ماه مه (ماه گذشته میلادی) مطرح شد.

در ادامه تشدید بحران اقتصادی در آمریکا، آمار رسمی منتشر شده نشان می‌دهد نرخ بیکاری در این کشور با افزایشی چشمگیر در ماه مه گذشته به ۸.۲ درصد رسیده است.

به دنبال اعلام میزان بیکاری ماه گذشته در آمریکا، میت رامنی از این فرصت برای انتقاد از اوباما استفاده کرد و این آمار را بدترین رکورد به ثبت رسیده در دوران ریاست‌جمهوری اوباما در کاخ سفید خواند و اعلام کرد که این یک افتضاح است.

پس از آنکه میت رامنی فرماندار سابق ایالت ماساچوست موفق شد اکثریت آراء در انتخابات مقدماتی تگزاس را نیز از آن خود کند و به این ترتیب حداکثر آراء مورد نیاز برای کنار زدن دیگر رقبای جمهوریخواه خود را بدست آورد، رقابت میان وی و باراک اوباما شدت گرفته است.

چند روز پیش نیز اخباری منتشر شده بود که از تمرکز تیم انتخاباتی و مشاوران اوباما بر عملکرد اقتصادی رامنی در زمان فرمانداری ایالت ماساچوست حکایت داشت.