پژوهشگران بر اساس نتایج تحقیقات جدید خود دریافتند که بیدار ماندن به مدت ۶ ساعت بعد از وقوع شوکهای روانی یا حوادث شدید می‌تواند از شدت عوارض آنها و شانس ابتلا به استرس پس از حادثه "PTSD" را بکاهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از نشریه " neuropsychopharmacolog"، گروهی از پژوهشگران آمریکایی در تحقیقات خود دریافتند: محرومیت از خواب و بیدار شدن بعد از مواجه شدن با حوادث یا شوکهای روانی مختلف چه بسا می‌تواند از شدت و آثار منفی آنها بر انسان بکاهد.

محققان گفتند: محرومیت از خواب به مدت دستکم ۶ ساعت بعد از وقوع حادثه یا شوکهای شدید نظیر حادثه رانندگی یا اقدامی تروریستی یا جنگ می‌تواند شانس ابتلا به استرس بعد از حادثه PTSD را کاهش دهد و از عوارض همراه آن تا حد زیادی بکاهد.

بر پایه این گزارش، حدود ۲۰ درصد از افرادی که در معرض شوکهای شدید قرار می‌گیرند، از آثار روانی بد آن رنج می‌برند و نمی‌توانند زندگی طبیعی خود را داشته باشند و حافظه آنها این حوادث دردناک را برای چندین سال حفظ می‌کند و تغییرات قابل ملاحظه‌ای را در عملکرد روزانه محول شده به آنها ایجاد می‌کند که ممکن است گاهی اوقات به مرحله ناتوانی کلی برسد.