شش دفتر از اشعار "محسن پزشکیان" در نشست امروز شهر کتاب نقد و بررسی می شود.

به گزارش واحد خبر آفتاب به نثل از روابط عمومی شهر کتاب، مجموعه‌ی شش دفتر از اشعار "محسن پزشکیان" که به تازگی و به همت گروه ادبیات انقلاب اسلامی فرهنگستان زبان و ادب فارسی منتشر شده است در نشست امروز شهر کتاب نقد و بررسی می شود .

محسن پزشکیان برای اهل ادب شناخته شده نیست. او از مبارزان قبل از انقلاب بود که در سال ۱۳۵۸ درگذشت. پزشکیان متولد ۱۳۲۶، شاعر، نویسنده، محقق فرهنگ عامه، هنرمند، معلم و مبارز و زندانی سیاسی پیش از انقلاب اسلامی بود. کارنامه‌ی شاعری پزشکیان یک دهه‌ی پرتلاطم را از ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۸ در برمی‌گیرد.

نگاهی به آثار او به خوبی، یکپارچگی و یکدستی زبان و تنوع تجارب شعری و تسلط او را بر اصول و مبانی شعر قدیم و جدید نشان می‌دهد و جایگاه او را به عنوان یکی از شاعران پیشگام و برجسته و در عین حال ناشناخته در ادبیات انقلاب اسلامی تثبیت می‌کند.

لازم به ذکر است ، نشست امروز (سه‌شنبه بیستم تیر) در مرکز فرهنگی شهرکتاب راس ساعت ۱۶:۳۰ با حضور صابر امامی، سیدعلی میرافضلی و محمدرضا ترکی برگزار می‌شود.

همچنین علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می توانند امروز ساعت ۱۶:۳۰ به خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند.