مطالعات جدید نشان می‌دهد خریدن كالاهای جذاب حس اعتماد به نفس مشتریان را بالا برده و ذهن آن‌ها را برای شنیدن دیدگاه‌ها و انتخاب‌های دیگر باز می‌كند.

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، داشتن حس خوب پس از خرید، یك توهم نیست؛ در واقع خرید كردن می‌تواند برای اعتماد به نفس انسان مفید باشد.

یافته‌های پژوهشی اخیر هم مهر تاییدی بر نظریه احساس خوب انسان پس از خرید كردن است.

كلودیا تاونسند دانشمند رشته بازاریابی دانشگاه میامی و سانجای سود از دانشگاه كالیفرنیا احساس مشتریان را پس از خریدن یكی از دو نوع لامپ موجود در این مطالعه مورد ارزیابی قرار دادند.

آن‌ها دریافتند افرادی كه لامپ زیباتر را خریداری كردند در مقایسه با كسانی كه لامپی با عملكرد بهتر را برگزیدند، از حس اعتماد به نفس بیشتری پس از خریدشان برخوردار بودند.

همچنین مصرف‌كنندگانی كه لامپ زیباتر را خریداری كردند در مقابل دیدگاه‌های دیگران از جمله كسانی كه معتقد بودند این افراد در خرید خود مرتكب اشتباه شده‌اند، بازتر برخورد كردند.این امر به ویژه به دلیل افزایش حس اعتماد به نفسی بود كه از خریدشان ناشی می‌شد.

تاونسند در این رابطه اظهار می‌دارد كه اقتصاددانان رفتاری و روانشناسان همواره بر این باور بوده‌اند كه افراد تمایل دارند به سرمایه‌گذاری در یك مولفه خاص ادامه دهند حتی پس از آن‌كه سرمایه‌گذاری اولیه حس مطلوب را در آن‌ها برنینگیزد.

پژوهش وی و همكارش بر این مبناست كه خرید به افراد احساس بهتری در مورد خودشان می‌‌بخشد و این كه "اثر مثبت" آن‌ها را از لحاظ روانی رها می‌سازد تا به اشتباهات خود اعتراف كنند.

نتیجه حاصل از این پژوهش آن است كه آن‌ها دیگر نیازی به توجیه سرمایه‌گذاری بد اولیه‌شان با بودجه‌گذاری اضافی و در نتیجه اتخاذ تصمیمات بهتر ندارند.

نتیجه این پژوهش در مجله Consumer Research انتشار یافت.