مراسم تقدیر از برگزیدگان هفدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی، ۲۷ دی ماه جاری در سالن همایش‌های دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار پژوهشی ایسنا، محمد رضا حسنی، دبیر هفدهمین جشنواره علوم پزشکی رازی با اعلام این مطلب خاطرنشان كرد: از میان ۸۲۸ اثر رسیده به دبیرخانه هفدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی در ۱۰ حوزه علمی، ۴۴ نفر در بخش برگزیدگان حقیقی برگزیده شدند.

وی اظهار داشت: آثار در حوزه‌های تخصصی علوم پایه، علوم بالینی داخلی، علوم بالینی جراحی، علوم دارویی، علوم دندانپزشکی، علوم توانبخشی و پیراپزشکی، علوم بهداشتی، مدیریت و تغذیه، فن‌آوری های نوین، HSR (تحقیقات سیستم های بهداشتی) و ابداعات و اختراعات بررسی شدند كه به جز بخش HSR در سایر بخش‌ها محققان برتر انتخاب شدند.

وی با اشاره به ثبت‌نام برگزیدگان حقیقی به عنوان نخبه در بنیاد ملی نخبگان گفت: برگزیدگان ضمن دریافت لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی، مشمول امتیازات و جوایز دیگری از جمله اعطای دو پایه تشویقی به اعضای هیأت علمی برگزیده پس از تصویب هیأت امنای دانشگاه، دریافت گرنت تحقیقاتی تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال (برگزید‌گان اول)، ۱۵۰ میلیون ریال (برگزیدگان دوم) و ۱۰۰ میلیون ریال (برگزیدگان سوم، محققین جوان و دانشجو)، دریافت وام مسكن تا سقف ۸۰ میلیون تومان، وام خودرو، وام لوازم منزل و قرض‌الحسنه، استفاده از تسهیلات نظام وظیفه جهت مشمولان، خروج از كشور بدون سپردن وثیقه برای شركت در همایش‌ها و مسابقات علمی برای مشمولان، كمك هزینه تحصیلی برای دانشجویان و كمك هزینه مسافرت علمی، كمك هزینه فرصت مطالعاتی برای دانشجویان مقطع دكتری تخصصی، جایزه علمی شهید چمران بنیاد ملی نخبگان ویژه محققان دوره‌های پسادكتری، اعتبار پژوهشی مرحوم دكتر كاظمی‌ آشتیانی ویژه استادیاران جوان،

سفر زیارتی عمره مفرده و امكان انجام خدمت وظیفه برای دانش‌آموختگان برگزیده با انجام یك پروژه پژوهشی یك ساله با هماهنگی با بنیاد ملی نخبگان می‌شوند.

دبیر هفدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی در خصوص برگزیدگان حقیوقی جشنواره هم گفت: از بخش سازمان‌های غیرانتفاعی حامی پژوهش یک سازمان، از بین دانشگاه‌های علوم پزشكی، سه دانشگاه در سه تیپ، از بین كمیته‌های تحقیقات دانشجویی، سه کمیته، از بین مراكز تحقیقاتی، هشت مرکز و از بین نشریات علمی پژوهشی، دو نشریه فارسی و دو نشریه انگلیسی و همچنین یک مرکز رشد برگزیده شده اند.

*برگزیدگان حقوقی هفدهمین جشنواره تحقیقات علوم پزشكی رازی*

دانشگاه‌های برتر علوم پزشكی كشور

رتبه اول در تیپ یک: دانشگاه علوم پزشکی درمانی تهران

رتبه اول در تیپ دو: دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)

رتبه اول در تیپ سه: دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

نشریات علوم پزشكی برتر

نشریات علوم پزشکی مصوب (زبان انگلیسی)

Iranian Journal of Basic Medical Sciences از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و

International Journal of Preventive Medicine از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

نشریات علوم پزشکی مصوب برگزیده (زبان فارسی)

مجله کومش از دانشگاه علوم پزشکی سمنان

مجله تحقیقات علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی برگزیده

مراكز دارای ردیف مستقل بودجه

بالینی: غدد و متابولیسم تهران

بیومدیکال: علوم کاربردی دارویی تبریز

مراکز فاقد ردیف مستقل بودجه با سابقه فعالیت بیش از سه سال

بالینی: روانپزشکی تهران

بیومدیکال: ریزفن‌آوری دارویی تبریز

مراکز فاقد ردیف مستقل بودجه با سابقه فعالیت یك تا سه سال

بالینی: گوارش و کبد بقیه الله(عج)

بیومدیکال: پزشکی تولیدمثل جهاد دانشگاهی

مراکز فاقد ردیف مستقل بودجه با سابقه فعالیت کمتر از یک سال

بالینی: اختلالات اسکلتی و عضلانی اصفهان

بیومدیکال: سم شناسی اهواز

مرکز رشد فن‌آوری برگزیده

مرکز رشد لوازم و تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

کمیته های تحقیقات دانشجویی علوم پزشکی برگزیده

رتبه اول در تیپ یک: دانشگاه علوم پزشکی درمانی تهران

رتبه اول در تیپ دو: دانشگاه علوم پزشکی مازندران

رتبه اول در تیپ سه: دانشگاه علوم پزشکی فسا

سازمان غیردولتی حامی پژوهش برگزیده

مؤسسه محب

*برگزیدگان حقیقی هفدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی*

گروه تخصصی علوم بالینی - جراحی

خلیل قاسمی فلاورجانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، رتبه دوم گروه محققان

علیرضا برادران رفیعی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، رتبه دوم گروه محققان

محمد قاسمی راد از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، برگزیده جوان

گروه تخصصی علوم بالینی - داخلی

فرزاد حدائق از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، رتبه دوم گروه محققان

احمد غنی زاده از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رتبه دوم گروه محققان

علی پاشا میثمی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، رتبه سوم گروه محققان

شیرین حسنی رنجبر از دانشگاه علوم پزشکی تهران، پژوهش برتر

مهدی محمدنژاد از دانشگاه علوم پزشکی تهران، پژوهش برتر

نریمان نظامی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، برگزیده جوان

پاتریشیا خشایار از دانشگاه علوم پزشکی تهران، برگزیده دانشجو

گروه تخصصی علوم بهداشتی،‌ مدیریت و تغذیه

اکبر فتوحی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، رتبه اول گروه محققان

راهب قربانی از دانشگاه علوم پزشکی سمنان، رتبه سوم گروه محققان

سید غلامرضا موسوی از دانشگاه تربیت مدرس، رتبه سوم گروه محققان

احمدعلی عنایتی از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، پژوهش برتر

پریناز پورصفا از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، برگزیده جوان

امیرحسین صاحبکار از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، برگزیده دانشجو

گروه تخصصی علوم دندانپزشکی

ناصر اصل امین آبادی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، رتبه دوم گروه محققان

مسعود پریرخ از دانشگاه علوم پزشکی کرمان، رتبه سوم گروه محققان

فاطمه عزالدینی اردکانی از دانشگاه علوم پزشکی یزد، رتبه سوم گروه محققان

سید امیر دانش ثانی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، برگزیده جوان

کیوان سهرابی انارکی از دانشگاه علوم پزشکی یزد، برگزیده دانشجو

گروه تخصصی علوم دارویی

عباس شفیعی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، رتبه اول گروه محققان

امیررضا جلیلیان از سازمان انرژی اتمی، رتبه دوم گروه محققان

رامین میری از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رتبه سوم گروه محققان

جواد بهروان سوم از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، رتبه سوم گروه محققان

شهلا سلطان پور از دانشگاه علوم پزشکی زنجان، برگزیده جوان

محسن شهلایی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، برگزیده دانشجو

گروه تخصصی ابداعات و اختراعات

مینا عرب بنی اسد از دانشگاه صنعتی شریف، برگزیده جوان

گروه تخصصی فن‌آوری‌های نوین

حسین بهاروند از پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی، رتبه اول گروه محققان

محسن عادلی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، رتبه سوم گروه محققان

مهریار حبیبی رودکنار از سازمان انتقال خون، رتبه سوم گروه محققان

سلاله خرمیان طوسی از دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، برگزیده جوان

سید محمود مسیحا هاشمی از دانشگاه تربیت مدرس، برگزیده دانشجو

گروه تخصصی علوم پایه

پرویز نوروزی از دانشگاه تهران، رتبه اول گروه محققان

علی اصغر انصافی از دانشگاه صنعتی اصفهان، رتبه دوم گروه محققان

سیما رافتی از انستیتو پاستور ایران، رتبه سوم گروه محققان

بلال خلیل زاده از دانشگاه علوم پزشكی تبریز، برگزیده جوان

ناصر احمدبیگی لاهیجانی از دانشگاه تربیت مدرس، برگزیده دانشجو

هومن صدری اردکانی از پژوهشگاه ابن سینا جهاد دانشگاهی، پژوهش برتر

گروه تخصصی علوم توانبخشی و پیراپزشکی

محمد اصغرزاده از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، رتبه دوم گروه محققان

ناهید دهقان نیری از دانشگاه علوم پزشکی تهران، رتبه سوم گروه محققان

نورالدین نخستین انصاری از دانشگاه علوم پزشکی تهران، رتبه سوم گروه محققان

شیلا جلال پور از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهررضا، برگزیده جوان

علیرضا شمس الدینی نژاد از دانشگاه علوم پزشکی بقیهٔ الله (عج)، برگزیده دانشجو