انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده در عراق كه امروز (چهارشنبه) به وقوع پیوست، شش كشته بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این انفجار یك ماه پیش از برگزاری نشست سران عرب در بغداد و كمتر از یك هفته از موج انفجارها در سراسر عراق كه ۴۲ كشته بر جای گذاشت، رخ داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یك خودروی بمب‌گذاری شده در بغداد و در منطقه "امین" منفجر شده و سه كشته و دست كم ۹ مجروح بر جای گذاشت.

خودروی دیگری نیز در شهری واقع در ۱۷۵ كیلومتری شمال بغداد منفجر شد. این انفجار خودرویی را كه متعلق به گشت ارتش و پلیس بود، هدف قرار دارد.

در این انفجار نیز شش تن كشته و یك سرباز نیز مجروح شد.

در استان دیالی نیز مردان مسلح عصر سه‌شنبه به یك ایست بازرسی در شرق بعقوبه مركز استان دیالی حمله كرده و یك عضو "شورای بیداری" را كشته و دو تن دیگر را مجروح كردند.

براساس آمارهای موجود، خشونت در عراق از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۷ میلادی كاهش یافت اما حملات همچنان ادامه دارد و در ژانویه ۱۵۱ تن كشته شدند.

دولت عراق نیز در بیانیه‌ای اعلام كرد كه در جریان این خشونت‌ها از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ میلادی ۶۹ هزار و ۲۶۳ تن كشته شدند.

"علی الدباغ"، سخنگوی دولت عراق نیز اعلام كرد كه شمار قربانیان خشونت‌ها در عراق از ۵ آوریل ۲۰۰۴ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۱ میلادی ۶۹ هزار و ۲۶۳ تن و تعداد مجروحان ۲۳۹ هزار و ۱۳۳ تن بوده است.

در بیانیه دولت عراق آمده كه خونبارترین سال، سال ۲۰۰۶ میلادی بود كه طی آن ۲۱ هزار و ۵۳۹ تن كشته و ۳۹ هزار و ۳۲۹ تن مجروح شدند.

نماینده حقوق بشر در عراق نیز اعلام كرد كه در گزارش اكتبر ۲۰۰۹ میلادی تعداد كشته‌ها از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ میلادی ۸۵ هزار و ۶۹۴ مورد بوده است.