ولادیمیر پوتین یك روز پس از اعلام خبر خنثی سازی طرح ترورش از سوی نیروهای امنیتی روسیه اظهار داشت: از تلاش‌ها برای ترورم نمی‌ترسم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، شبكه یك تلویزیون روسیه روز دوشنبه گزارش داد كه توطئه‌كنندگانی كه با یكی از شورشیان چچن در ارتباط بودند برنامه‌ریزی كرده بودند تا ولادیمیر پوتین، نخست وزیر روسیه را بلافاصله پس از انتخابات ریاست جمهوری روز یكشنبه جاری با بمب‌های قدرتمند ترور كنند.

این درحالی است كه برخی از رقبای انتخاباتی پوتین این گزارش را یك حقه انتخاباتی خواندند برای آنكه حمایت‌ها از پوتین به منظور كسب مجدد پست ریاست جمهوری افزایش پیدا كند.

پوتین روز سه شنبه در نخستین اظهارنظر خود پس از انتشار خبر توطئه ترورش اظهار داشت: از این موضوع مطلع شدم اما نترسیدم.

وی كه به شهر آستراخان در جنوب روسیه سفر كرده بود، بیان داشت: افرادی در جایگاه من باید با این توطئه‌ها زندگی كنند. اگر شما بخواهید بترسید ادامه كار غیر ممكن خواهد بود بگذارید آنها از ما بترسند.

رسانه‌های روسیه گزارش دادند كه پوتین گفته است، به رغم این تهدید هیچ تغییری در برنامه خود لحاظ نخواهد كرد.

پوتین افزود: چنین چیزهایی نباید یك مانع باشند و آنها مانع من نخواهند شد.

در گزارش شبكه یك تلویزیون روسیه كه همراه با اعترافات تلویزیونی از معترضان بود، گفته شد كه متهمان با تبعیت از دستورات دوكوعمروف، سردسته شورشیان چچن در تدارك بودند كه بلافاصله پس از انتخابات ریاست جمهوری پوتین را در مسكو ترور كنند.

در این گزارش آمده است كه متهمان در شهر "ادسا" در اوكراین در اوایل ماه جاری به دنبال انفجاری تصادفی در ماه ژانویه در حالی كه مشغول ساخت بمب بودند، دستگیر شدند.

گنادی زیوگانف، یكی از رقبای پوتین در انتخابات و رهبر حزب كمونیست این گزارش را یك حقه سخیف خواند كه بوی گند می‌دهد.

ولادیمیر ژیرینفسكی، رهبر حزب ملی گرای روسیه نیز اظهار داشت كه توطئه برای ترور پوتین یك نقشه ساختگی بوده تا به مذاق پیرزن‌های كم سواد خوش آید.