حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای ضمن تحسین موضع دومین اسیر فلسطینی كه در اعتراض به سیاست بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده است، اعلام كرد: اعتصاب غذای اسیران فلسطینی به معنای شكست دشمن در به تسلیم واداشتن اسیران فلسطینی است.

به گزارش انجمن دانشجویان خبرنگار ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای از اقدام "هناء الشلبی"، اسیر زن فلسطینی كه دراعتراض به سیاست بازداشت اداری در زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده است، تقدیر كرد.

در این بیانیه آمده است: جریان شكم‌های خالی كه اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر برای رویارویی با وحشی‌گری‌های زندان‌بانان پیش رو گرفته‌اند تا زمانی كه سیاست بازداشت اداری به عنوان یكی از شیوه‌های وحشیانه و جنایتكارانه دشمن برای شكست اراده و مقاومت فلسطینی‌ها وجود داشته باشد همچنان ادامه خواهد داشت.

در بیانیه مذكور همچنین اعلام شده است: اعتصاب غذای این قهرمان فلسطینی در اعتراض به ادامه بازداشت‌های اداری در حقیقت دلیلی بر شكست دشمن در به زانو درآوردن اسیران فلسطینی است و نشان می‌دهد كه صهیونیست‌ها قهرمانان فلسطینی را اعم از زن و مرد و كودك و پیر به زندان‌ها می‌فرستند.

حزب‌الله لبنان همچنین اقدام هناء الشلبی را تكمیل راه خضر عدنان، اسیر فلسطینی كه پیشتر به مدت ۶۵ روز در اعتراض به سیاست بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده بود، خواند و از ملت فلسطین خواست كه صدای خود را بالا ببرند و با همه توان خود از اسیران فلسطینی مظلوم حمایت كنند.

حزب‌الله لبنان همچنین سكوت جامعه جهانی، همه سازمان‌ها و گروه‌های حقوق بشر را نسبت به اوضاع اسیران فلسطینی و اقدامات جنایتكارانه رژیم صهیونیستی محكوم كرد.

از سوی دیگر، مشیر المصری، یكی از نمایندگان شورای قانونگذاری فراكسیون التغییر و اصلاح وابسته به حماس از دعوت این جنبش از زندانیان سیاسی كرانه باختری جهت اعتصاب غذا خبرداد.

وی افزود: جنبش حماس از زندانیان سیاسی كرانه باختری خواسته است كه دست به اعتصاب غذا بزنند تا بدین وسیله الگویی باشند برای تحقق خواسته‌های فلسطینی‌ها.

وی در ادامه گفت: این فراخوان در پی دعوت‌های پیاپی جنبش حماس و جنبش فتح و تلاش‌های مسئولان این دو جنبش برای آزادی زندانیان سیاسی است.

المصری عنوان داشت: اگر تلاش‌های اخیر در مصر برای‌ آزادی زندانیان سیاسی نتیجه بخش نباشد اعتصاب عمومی غذا یك استراتژیك و گام بعدی برای نجات اسیران فلسطینی خواهد بود.

وی همچنین اخبار منتشره درباره اینكه این فراخوان تلاش حماس برای ضربه زدن و به شكست كشاندن آشتی ملی است را تكذیب و اظهار داشت: سیاست بازداشت اداری با همه اصول و ارزش‌های دینی، اسلامی و ملی تناقض آشكار دارد و تنها حماس نیست كه این سیاست را رد می‌كند بلكه همه ملت فلسطین آن را یك جنایت بزرگ می‌دانند.