نخست وزیر دولت حماس برگزاری کنفرانس بین‌المللی در اروپا را به منظور حمایت از قدس و مساله فلسطین خواستار شد.

به گزارش انجمن دانشجویان خبرنگار ایسنا، اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت حماس در جریان دیدار با کاروان اروپایی "وفاداری به فلسطین" که به منظور اعلام همبستگی با ملت فلسطین به نوار غزه سفر کرده است، خاطر نشان کرد: تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه قدس مهمترین دغدغه ماست، این رژیم دست به تبعید نمایندگان و اخراج اهالی قدس از این شهر و یهودی‌سازی آن می‌زند، در کنار آن تجاوزات مکرری را علیه مسجدالاقصی انجام می‌دهد و سعی در تغییر چهره این شهر دارد.

اسماعیل هنیه ضمن تمجید از این کاروان و خوش‌آمدگویی به آنها تصریح کرد که اعضای این کاروان به ویژه در سایه تحولات جاری در جهان عرب و سراسر دنیا دست به یک جهاد گسترده و همه‌جانبه زده‌اند.

هنیه خاطرنشان کرد که اقدامات فعالان صلح بین‌المللی باعث تقویت پایداری ملت فلسطین می‌شود و سفر این کاروان به غزه نشانگر این است که ملت فلسطین در همه جا متحد و یکپارچه است و جغرافیای سیاسی و طبیعی نمی‌تواند باعث جدایی و دودستگی این ملت شود.

وی افزود: وجه مشترک ملت فلسطین، وحدت ملت و سرزمین و وحدت حقوق و اصول است.

نخست وزیر دولت حماس در ادامه به ابعاد عربی و اسلامی مساله فلسطین اشاره کرده و گفت: مساله فلسطین یک مساله کاملا سیاسی و در عین حال مساله‌ای انسانی و اخلاقی است.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین،هنیه همچنین آمادگی دولت خود برای همکاری در تمامی پروژه‌های کاروان مذکور در زمینه‌های مختلف را اعلام نمود و خواهان برگزاری کنفرانس بین‌المللی در اروپا درباره قدس و مساله فلسطین شد.

عادل عبد الله، رئیس باشگاه فلسطینیان مقیم اروپا نیز با تاکید بر تداوم حمایت این باشگاه از فلسطین خاطرنشان کرد که همبستگی بین‌المللی با ملت فلسطین روند رو به رشد دارد.