نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد شیوه راه رفتن سگ بر سلامت صاحبان آنها تأثیر منفی می‌گذارد و عامل بروز صدمات مختلفی در افراد می شود.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شیوه راه رفتن و حركات ناگهان سگ‌ها باعث بروز صدمات مختلفی از جمله شكستن استخوان ، آسیب دیدن بافت‌ها و زخمی شدن سر در صاحبان حیوان می‌شود.

به گفته دكتر «هنری ویلموت» تنها در انگلیس سالانه ۲۰۰ نفر به دلیل آسیب ناشی از حركات سگ اهلی خود صدمه می‌بینند كه اغلب این افراد نیز مسن بوده و دچار شكستگی استخوان می‌شوند.

بسیاری از این صدمات جدی هستند و فرد مجبور به انجام عمل جراحی می‌شود.

بروز حركت ناگهانی سگ در زمانی كه بند محافظ حیوان در دست فرد است و یا دویدن و پرش حیوان به سمت صاحب خود از اصلی ترین دلایل آسیب دیدگی بویژه از ناحیه سر عنوان شده است.

افراد مسن كه سگ های خود را در زمین های ناهموار برای گردش می‌آورند، بیش از سایرین در معرض خطر قرار دارند و زنان مسن نیز بدلیل ساختار استخوانی ضعیف‌تر و ابتلا به پوكی استخوان بیش از مردان دچار صدمات جدی از جمله شكستگی لگن یا زانو می‌شوند.

نتایج این تحقیق در مجله آنالیز حوادث و پیشگیری (Accident Analysis and Prevention) منتشر شده است.

این نخستین تحقیق درخصوص مضرات نگهداری از سگ است و در تحقیقات قبلی آثار مثبت نگهداری از این حیوان مورد بررسی قرار گرفته بود.