عمرو موسی با انتقاد از سیاست‌های رژیم صهیونیستی و مانع‌تراشی این رژیم در مسیر تشكیل كشور فلسطین عنوان داشت كه انقلاب مصر آغاز دوره‌ای جدید در این كشور به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عمرو موسی، نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری مصر و دبیركل سابق اتحادیه عرب در گفت‌وگو با تلویزیون دوبی عنوان داشت: ما نسبت به از بین رفتن دستاوردهای انقلاب مصر نگران هستیم.

وی در ادامه افزود: نظام سابق مصر نسبت به اتخاذ مواضع صحیح در قبال حوادثی بزرگ مانند محاصره نوار غزه كه روح جهان عرب را خدشه‌دار كرد، اهمال‌كاری كرد.

عمرو موسی همچنین عنوان داشت: برخی مرا متهم می‌كنند كه یكی از وزیران نظام سابق هستم. این سخنان پوچ و نادرست است.

وی در ادامه افزود: من وزیر بودم، نه وزیر یكی از گروه‌های نزدیك به مبارك. سخنانی نیز در خصوص وجود فساد مالی در وزارت خارجه در زمان مسئولیت من وجود دارد، این سخنان نادرست است.

عمرو موسی همچنین عنوان داشت: انقلاب مصر ما را از حاكمیت دیكتاتور به حكومت دموكراتیك منتقل كرد. ارتش نیز بخشی از دولت به شمار می‌آید.

وی در ادامه افزود: انقلاب مصر و آینده این كشور امتداد دوره‌ای نیست كه از سال ۱۹۵۲ آغاز شده است، بلكه دوره‌ای جدید به شمار می‌آید.

عمرو موسی همچنین عنوان داشت: اتحادیه عرب طی ۱۰ سال اخیر نقش مهم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایفا كرده است و از همان ابتدا تاكنون به این اتحادیه ظلم شده است!

وی در ادامه افزود: مصر با سیاست‌های اسرائیل موافق نیست و تا زمانی كه اسرائیل در مسیر مانع‌تراشی برای تشكیل كشور فلسطین حركت كند، ما با این سیاست‌ها مخالف خواهیم بود.

عمرو موسی همچنین عنوان داشت: صلح باید بر اساس طرح صلح اتحادیه عرب كه در سال ۲۰۰۲ در نشست بیروت ارائه شد، فراگیر باشد. در صورت به دست گرفتن پست ریاست‌جمهوری، مصر به این طرح كاملا پایبند خواهم بود.