در حالی كه رئیس شورای ملی انتقالی لیبی نسبت به تجزیه این كشور به فدرال‌های مختلف هشدار داد، سازمان ملل اعلام كرد درگیری‌های قبیله‌ای جنوب شرق لیبی دست كم ۱۰۰ كشته بر جای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه دارالخلیج، مصطفی عبدالجلیل، رئیس شورای ملی انتقالی لیبی عنوان داشت: ما نسبت به تجزیه كشور به فدرال‌های كوچك و قبیله‌ای هشدار می‌دهیم.

وی در ادامه افزود: از انقلابیون لیبی می‌خواهیم به نهادهای دولتی لیبی بپیوندند. پیشتر بیم آن داشتیم كه لیبی به سه كنفدرال تجزیه شود اما امروز بیم آن داریم كه این كشور به شهرها و روستاها و قبیله‌های مختلف تجزیه گردد.

عبدالجلیل همچنین افزود: از انقلابیون لیبی می‌خواهیم به درخواست‌های انقلاب این كشور توجه كنند و به وزارت كشور و وزارت دفاع برای از بین بردن این بیم و نگرانی‌ها بپیوندند.

آژانس‌های وابسته به سازمان ملل با صدور بیانیه مشتركی اعلام كردند كه درگیری‌های دو هفته اخیر میان قبایل جنوب شرق لیبی دست كم ۱۰۰ كشته بر جای گذاشته و باعث آوارگی هزاران تن شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: جنوب شرق لیبی همچنان شاهد تنش و درگیری میان قبال است. این درگیری‌ها باعث شده است نیمی از ساكنان شهر كفره از این منطقه مهاجرت كنند.