در گزارش اطلاعاتی سالانه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نسبت به واكنش شدید مصر در صورت حمله این رژیم به نوار غزه هشدار داده شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه هاآرتص، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در گزارش اطلاعاتی سالانه خود اعلام كرد: روند صلح متوقف شده و بی‌ثباتی در خاورمیانه ممكن است فلسطینیان را در موضع تهاجمی‌تری در قبال اسرائیل در كرانه باختری قرار دهد.

در این گزارش همچنین هشدار داده شده، حمله ارتش اسرائیل به غزه باعث پاسخ شدید از سوی مصر خواهد شد.

این گزارش اطلاعاتی ۵۰ صفحه‌ای چند هفته پیش به وزیران كابینه امنیتی رژیم صهیونیستی ارائه شده است و بخش‌هایی از این گزارش به دست روزنامه هاآرتص رسیده است.

در این گزارش همچنین نسبت به وقوع انتفاضه سوم در سال ۲۰۱۲ هشدار داده شده؛ انتفاضه‌ای كه در نتیجه تصمیم رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین و یا تحت تاثیر موج انقلاب‌ها در جهان عرب به وقوع خواهد پیوست.

در بخش‌هایی از این گزارش اطلاعاتی آمده است: در مقطع فعلی به نظر نمی‌رسد كه رهبران فلسطینیان و یا اذهان عمومی خواهان افزایش خشونت‌ها با اسرائیل باشند، اما توقف روند دیپلماتیك به همراه هرگونه اقدام شدید اسرائیل در قلمرو نظامی و اقتصادی و ادامه شرایط طوفانی در خاورمیانه می‌تواند تغییری در این رویكرد ایجاد كند.

در ادامه این گزارش آمده است: رهبران فلسطینی، دولت اسرائیل را شریكی مناسب برای پیشرفت در روند صلح نمی‌دانند، بنابراین محمود عباس، رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین تلاش كرده پای مجامع بین‌المللی را به مسائلی نظیر كرانه باختری و غزه بكشاند.

در این گزارش آمده است: فلسطینیان مایل به همكاری با مجامع بین‌المللی هستند تا شرایط لازم برای مذاكرات آینده با اسرائیل فراهم شود.

در گزارشی كه وزارت دارایی رژیم صهیونیستی نیز منتشر كرده، آمده است: این احتمال وجود دارد كه فلسطینیان دوباره از شورای امنیت سازمان ملل درخواست كنند، فلسطین را به عنوان یك عضو كامل در سازمان ملل بپذیرند و از سوی دیگر از مجمع عمومی سازمان ملل بخواهند تا فلسطین را به عنوان یك كشور مستقل و نه غیرعضو به رسمیت بشناسند.

در ادامه این گزارش نسبت به افزایش تنش‌ها در روابط رژیم صهیونیستی، اردن و مصر هشدار داده شده است.

در این گزارش آمده است: دولت اسرائیل از سوی اردنی‌ها دولتی در نظر گرفته می‌شود كه متعهد به راه‌حل دو كشوری نیست و رهبران اردن اعتمادی به رهبران اسرائیل ندارند.

تهیه‌كنندگان این گزارش هشدار دادند، در صورت انجام اقدامات تحریك‌آمیز نظامی از سوی اسرائیل در غزه ممكن است مصری‌ها واكنشی سخت‌تر و شدیدتر از گذشته نشان دهند.

در این گزارش همچنین به حمله سال گذشته به سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره اشاره شده و آمده است: این حمله نشان‌دهنده این است كه مردم در خیابان‌های مصر موفق شده‌اند نظر خود را به رهبری نظامی در این كشور تحمیل كنند.

در خصوص مصر آمده است: شورای عالی نظامی مصر به مزایای توافق‌نامه صلح واقف است، اما برخی از عناصر در این شورا با برخی از مفاد این توافق‌نامه مخالفند و مصری‌ها خواهان افزایش حضور نظامی در شبه‌جزیره سیناء هستند.