رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین با بیان اینكه هیچ‌گاه حاضر نیست برای راضی نگه‌داشتن رهبران مصر به اخوان المسلمین بپیوندد، ابراز امیدواری كرد كه مواضع دولت آینده این كشور در قبال فلسطین، همانند نظام پیشین آن باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی المحیط، محمود عباس، رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین در سخنانی با اشاره به روابط مصر و فلسطین گفت: اینكه دولت آینده مصر به حماس نزدیك‌تر باشد یا به فتح، برای ما نگران‌كننده نیست، اما امیدواریم كه مواضع دولت مصر در قبال فلسطین همانند دولت‌ پیشین این كشور باشد و تشكیلات خودگردان را به رسمیت بشناسد.

وی در ادامه افزود: من هیچ‌گاه به این فكر نكرده و نمی‌كنم كه برای راضی نگه‌داشتن رهبران جدید مصر به اخوان المسلمین بپیوندم.

محمود عباس با اشاره به وجود تونل‌های زیرزمینی در مرزهای مصر با فلسطین گفت: هرگونه كمك به غزه باید از راه‌های قانونی صورت بگیرد و حماس خود نیز به آرامش در منطقه پایبند است، هرچند برخی‌ها آن را نقض می‌كنند.

رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین ادامه داد: اسرائیل حق ندارد كه ملت فلسطین را از نیازهای خود محروم كند، خصوصا در شرایط كنونی كه بحران امنیتی میان فلسطین و اسرائیل تا حد زیادی كنترل شده است.

وی در ادامه گفت: من مسیر دموكراسی كه یاسر عرفات، رئیس پیشین تشكیلات خودگردان فلسطین آن را آغاز كرده بود، ادامه می‌دهم و به آن افتخار می‌كنم.

محمود عباس با اشاره به اینكه وی دیگر پیر شده و نمی‌تواند به خوبی به كارهای سیاسی بپردازد، گفت: امیدوارم كه رئیس آینده تشكیلات خودگردان فلسطین با ملت صادق باشد.

وی ادامه داد: پس از كناره‌گیری از قدرت، خاطرات شخصی‌ام را منتشر نمی‌كنم چراكه این امر باعث فاش شدن بسیاری از مسائل ناپسند می‌شود كه بسیاری از حكام و مسئولان عرب آن را نمی‌پذیرند.

محمود عباس در خصوص انتخابات آینده در فلسطین گفت: ضرورتی ندارد كه حتما حماس و فتح با یكدیگر ادغام شوند. قطعا صندوق رای تعیین‌كننده آینده خواهد بود.

وی در خصوص تامین مالی تشكیلات خودگردان نیز گفت: تامین مالی تشكیلات خودگردان فلسطین زیر نظر بانك جهانی و صندوق بین‌المللی پول است، اما من در خصوص منابع تامین مالی حماس اطلاعی ندارم.