علی‌رغم اینكه نظرسنجی‌های جدید حاكی از آن است كه مردم استرالیا، كوین راد را در مقایسه با نخست وزیر استرالیا به عنوان رهبر جدید این كشور ترجیح می‌دهند، گیلارد روز شنبه اعلام كرد كه از پیروزی حزب حاكم كارگر در انتخابات سال آینده اطمینان كامل دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جولیا گیلارد، نخست‌وزیر استرالیا روز دوشنبه هفته گذشته در پی خاتمه دادن به كشمكش‌هایش با كوین راد، وزیر امور خارجه مستعفی این كشور، ۱۰۳ قانونگذار پارلمان را به رای دادن به رهبری مجدد وی بر حزب كارگر فراخواند.

راد پیش از این نخست‌وزیر استرالیا و گیلارد معاون وی بود اما در سال ۲۰۱۰ میلادی در یك رویداد غیر منتظره گیلارد موفق به ریاست حزب كارگر و كسب سمت نخست وزیری در استرالیا شد.

این اقدام گیلارد باعث شد تا حزب چپ میانه به شدت دچار دو دستگی شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، كوین راد روز چهارشنبه در حالی كه در واشنگتن به سر می‌برد از سمت خود به عنوان وزیر امور خارجه استرالیا كنار گذاشته شد، پیشتر نیز قانونگذاران حزب كارگر به صورت رسمی حمایت خود را از گیلارد به عنوان رئیس حزب كارگر در پارلمان اعلام كرده بودند.

با این حال، براساس سه نظرسنجی كه امروز (شنبه) در روزنامه‌های استرالیا به چاپ رسید، نشان داد كه استرالیایی‌ها ترجیح می‌دهند كوین راد نخست‌وزیر استرالیا باشد تا جولیا گیلارد.

گیلارد در جمع هیات‌هایی كه در كنفرانس منطقه‌ای حزب كارگر شركت داشتند، گفت: من در مورد دورنماهای موفقیت در انتخابات سال ۲۰۱۳ میلادی كاملا مطمئنم؛ چرا كه من در مورد سیاست‌ها و برنامه هایی كه در نظر گرفته شده، اطمینان كامل دارم.

وی همچنین بعدا به خبرنگاران گفت كه از جلب حمایت كامل از وی در رای‌گیری روز دوشنبه پارلمان و با وجود حمایت وزیر حمل و نقل از كوین راد اطمینان داشته است.

"بروس هاوكر"، استراتژیست حزب كارگر و یكی از دوستان كوین راد نیز گفت: گیلارد باید امور كشور را بدون برگزاری یك انتخابات و به نفع نجات دولت در انتخابات آتی، به كوین راد تحویل دهد.

وی گفت: معتقدم كه گیلارد باید از كاندیداتوری خود به عنوان رهبری حزب كارگر كناره‌گیری كند؛ چرا كه وی از جانب مردم استرالیا رای اعتماد كسب نمی‌كند؛ اما راد می تواند این اعتماد را كسب كند.