كمیته عالی انتخابات یمن از تعیین عبدربه منصور هادی به عنوان رئیس جمهور دوره انتقالی یمن خبر داد.

به گزارش انجمن دانشجویان خبرنگار ایسنا، به نقل از سایت شبكه الجزیره، محمد الحكیمی، رئیس كمیته عالی انتخابات یمن طی كنفرانسی مطبوعاتی اعلام كرد: عبدربه منصور هادی با اخذ ۹۹ درصد از كل آرای انتخابات ریاست جمهوری این كشور توانست این پست را به مدت دو سال از آن خود كند.

وی افزود: در انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری یمن بالغ بر شش میلیون و ۶۶۰ هزار و ۹۳ تن شركت كرده بودند این در حالی است كه تعداد رای دهندگانی كه نام آنها در جدول انتخاباتی ثبت شده بود بیش از ۱۰ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۳۶۴ تن بود.

وی همچنین گفت: تعداد آراء معتبر ۶ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۱۶۶ رای و تعداد آراء مخدوش ۸ هزار و ۹۲۷ رای بود. این در حالی است كه ۱۵ هزار و ۹۷۴ تن نیز در انتخابات شركت نكرده بودند.

این در حالی است كه رئیس كمیته عالی انتخابات پیشتر تاكید كرده بود كه میزان مشاركت در انتخابات در شهر صنعاء و برخی از شهرهای دیگر از جمله تعز چشمگیر بوده است.

همچنین كمیته عالی انتخابات اعلام كرده بود كه نسبت مشاركت در انتخابات بالغ بر ۶۰ درصد خواهد بود.

در حالی كه بنا به گفته رئیس شورای عالی انتخابات یمن، میزان مشاركت در انتخابات ۶۰ درصد بوده است.

در همین حال منابع پارلمانی نیز اعلام كردند كه قرار است مراسم ادای سوگند عبدربه منصور هادی امروز (شنبه) در برابر پارلمان برگزار شود.

انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری یمن طی دو روز سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار شد. سخنگوی سفارت یمن در واشنگتن اعلام كرد كه علی عبدالله صالح پس از معالجات پزشكی در آمریكا شب گذشته به صنعاء بازگشته است.