دبیر کل حزب‌الله لبنان، آمریکا و رژیم اشغالگر را در پس پرده ناآرامی‌ها و بحران منطقه دانست و بر تلاش عده‌ای جهت خدشه‌دار كردن وجهه مقاومت تاكید كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم یادبود فرماندهان شهید، با اشاره به اظهاراتی که اخیرا از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر در خصوص حمله به لبنان و نابود کردن این کشور نقل شده، گفت: نمی‌دانم که آیا نتانیاهو این موضوع را گفته یا نه، ولی به هر حال این اظهارات با تفکرات اسرائیلی در تهدید دائمی جهت حذف دیگران همخوانی دارد.

سید حسن نصرالله در این مراسم با بیان اینکه حملات رژیم اشغالگر به مقدسات اسلامی و ملت‌های عربی همچنان ادامه دارد، افزود: امروزه دشمن صهیونیستی همچنان به غصب اراضی فلسطینی، کشتار مردم این سرزمین و بازداشت هزاران اسیر در شرایطی بسیار سخت و بی‌حرمتی به مقدسات مسیحی و اسلامی ادامه می‌دهد، این همان تفکر اسرائیلی است.

سید حسن نصرالله تفکرات اسرائیلی را در پس پرده بسیاری از رویدادها در جهان، مانند قرآن‌سوزی در آمریکا یا افغانستان، دانست و گفت: هنگامی که مردم در افغانستان در اعتراض به قرآن‌سوزی تظاهرات می‌کنند، به سوی آنان آتش گشوده می‌شود، حمله به مردم و توهین به پیامبران یک رفتار یهودی است، قرآن به ما می‌گوید که آنها چگونه پیامبران خودشان را کشتند. حمله به مقدسات و کشاندن دنیا به درگیری‌های دینی تفکرات اسرائیل است.

سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به انفجارهای اخیر در پایتخت عراق گفت: خودروهای بمب‌گذاری شده در مناطق عمومی گذاشته می‌شود، این‌گونه قتل‌ها چیز جدیدی نیست.

وی با بیان اینکه تاکنون صدها هزار عراقی بر اثر این‌گونه انفجارها و یا به ضرب گلوله نیروهای اشغالگر آمریکایی کشته شده‌اند، خاطرنشان کرد: در آغاز اشغال عراق به دست آمریکایی‌ها، می‌گفتیم که اسرائیل به دنبال نابود کردن عراق است، زیرا اگر به عراق فرصت داده شود، در این کشور دولتی قوی تشکیل خواهد شد که امکانات بسیاری را در اختیار خواهد داشت، همه ما می‌دانیم که عراق ملتی فرهیخته دارد در نتیجه ممکن است که دنیا در برابر الگویی جدید قرار بگیرد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: اسرائیلی‌ها نمی‌خواهند که عراق شکوفا شود زیرا صهیونیست‌ها می‌دانند که در نهایت بادها از شرق از جانب ایران یا عراق خواهد وزید و این رژیم اشغالگر را با خود خواهد برد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه العالم، سید حسن نصرالله تاکید کرد: آنها می‌خواهند کشورهایی که در شرق فلسطین اشغالی قرار دارند، ویران و ناآرام باشند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: گروه‌های تکفیری وابسته به دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل به صورت بسیار گسترده در منطقه نفوذ کرده‌اند، در پاکستان و سومالی می‌بینیم که هر روزه قتل‌های بسیاری صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: امروزه دلیل و عامل قتل‌ها و کشتارهایی که در کشورهای عربی روی می‌دهد را باید در اسرائیلی‌ها جست‌وجو کرد.

سید حسن نصرالله با تاکید بر ضرورت هوشیاری و بیداری کشورهای منطقه در برابر تهدیدهای اسرائیل گفت: همگان باید در برابر رویدادهای اطراف خود در داخل اراضی اشغالی و منطقه و کشورهای خود هوشیار باشند؛ این روزها منطقه در مرحله‌ای حساس قرار گرفته است.

سید حسن نصرالله خطاب به گروه‌های سیاسی داخل لبنان گفت: هیچ کس نمی‌تواند لبنان را به عنوان یک جزیره تصور کند، ما بخشی از این منطقه هستیم، امنیت منطقه و کشورهای آن، امنیت لبنان است و لبنان از آنها تاثیر می‌پذیرد.

سید حسن نصرالله درباره رویدادهای منطقه و درگیری در برخی از کشورها گفت: همه ما به عنوان انسانی که پیرو دین ابراهیمی هستیم، با ریختن هر قطره خون در هر مکانی ناراحت می شویم، هنگامی که یک کودک یتیم می‌شود و یا یک زن همسر خود را از دست می‌دهد ما نیز اندوهگین می‌شویم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: اما اکنون ناراحت شدن کافی است و باید به دنبال راهکاری برای توقف درگیری‌ها باشیم.

سید حسن نصرالله با تاکید بر ضرورت هوشیاری در برابر شایعه‌ها که هدف از آن تخریب وجهه حزب‌الله و مقاومت است، گفت: وزیر کشور حسنی مبارک گفته که عناصر حزب‌الله و حماس به سوی تظاهرکنندگان در مصر تیراندازی کرده‌اند، پس از آن که از اتهام گروهک حزب‌الله در مصر رهایی یافتیم، اکنون می‌گویند که ما تظاهرکنندگان مصری را کشته‌ایم.

سید حسن نصرالله با تاکید بر ضرورت حل مشکلات از راه‌های سیاسی، خاطرنشان کرد: در سوریه تلاش‌هایی برای حل مشکلات صورت گرفته ولی برخی با راهکار سیاسی در این کشور مخالفند.

وی افزود: در سوریه دو طرف در حال جنگ هستند ولی می‌بینیم که چه طرفی با مذاکره و گفت‌وگو مخالف است و کدام طرف خواستار جنگ و درگیری بیشتر است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ناتو و آمریکا آمادگی ارسال نیرو به سوریه را ندارند، ولی در مقابل به تحریک و ارسال سلاح روی آورده‌اند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در هر نقطه‌ای باید به دنبال راه حل‌های سیاسی بود.

وی با اشاره به اوضاع العوامیه و قطیف گفت: در قطیف و العوامیه چگونه به مردم پاسخ می‌دهند؟ مردم خواستار سرنگونی رژیم نیستند، بلکه به دنبال برخی حقوق هستند. در عربستان منطقه‌ای بسیار فقیر روی زمین و بسیار غنی از نظر منابع طبیعی وجود دارد، درحالی که به مردم این منطقه با گلوله پاسخ داده می‌شود. دیروز هم شنیدیم که یک مفتی آنها را عده‌ای مردم گمراه و جنایتکار می‌نامد.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: در یک کشور از خواست مردم حمایت می‌شود و در کشوری دیگر اگر کسی گفت که گرسنه است و خواستار حقوق شهروندی است، او را مجرم دانسته و تانک‌ها برای ساکت کردن وی اعزام می‌شود.

سید حسن نصرالله هشدار داد: طرح آمریکا و اسرائیل نابودی منطقه و ایجاد درگیری‌های طایفه‌ای است، من از این نمی‌ترسم که آمریکایی‌ها به دنبال بهبود چهره خود باشند زیرا واقعیت‌ها و آگاهی در کشورهای عربی درباره طرح‌های آمریکا و اسرائیل وجود دارد.

وی گفت: تا هنگامی که غرب از اسرائیل در ویران کردن مساجد و کلیساها و کشتار مردم حمایت می‌کند، آمریکا نمی‌تواند در عقل و قلب مردم منطقه نفوذ کند، به همین دلیل آمریکا و اسرائیل به دنبال ایجاد درگیری در منطقه هستند.