حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای سركوب و كشتار تظاهركنندگان افغانی را كه خشم خود را نسبت به اقدام موهن نیروهای آمریكایی در سوزاندن قرآن نشان دادند، محكوم كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی شبكه المنار، در بیانیه حزب‌الله لبنان آمده است: ما كشتار تظاهركنندگان افغانی را كه به سوزاندن قرآن كریم توسط نیروهای آمریكایی اعتراض داشتند، محكوم می‌كنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: نیروهای اشغالگر آمریكایی تنها به اقدام موهن خود در سوزاندن قرآن كریم در پایگاه هوایی بگرام و افغانستان اكتفا نكرده و تظاهرات مسلمانان این كشور را سركوب كردند.

این بیانیه افزود: نیروهای اشغالگر آمریكایی به سمت معترضان افغانی آتش گشودند كه این اقدام باعث به شهادت رسیدن و زخمی شدن تعدادی از معترضان شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: این كشتار و جنایات تروریستی بیانگر دروغین‌ بودن ادعاهای دولت آمریكا در خصوص دموكراسی و آزادی بیان است، چراكه مدعی است سربازهای خود را برای گسترش دموكراسی به افغانستان اعزام كرده است.

در بیانیه حزب‌الله لبنان تاكید شده است: از مسلمانان می‌خواهیم تا اقدامات گسترده‌ای را برای اعلام حمایت از تظاهركنندگان افغانی كه پرچم دفاع از دین و مقدسات را بالا برده‌اند، انجام دهند.