بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی که در ماه ژانویه انجام شده است حدود ۶۱ درصد مردم ونزوئلا از ریاست جمهوری مجدد هوگو چاوز حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار فارس از منطقه آمریکای لاتین، بر اساس تحقیقاتی که در ژانویه سال جاری در سراسر ونزوئلا از سوی موسسه‌های نظرسنجی "IVAD" انجام شد، ۷/۵۷ درصد از پرسش‌شوندگان اظهار داشتند که از دولت "هوگو چاوز"، رئیس‌جمهور ونزوئلا، حمایت می‌کنند.

طبق این نظرسنجی، تنها ۸/۳۴ درصد از مردم با دولت چاوز مخالف بودند و ۵/۷ درصد نیز به این سوال پاسخ ندادند.

آمار منتشره از سوی شرکت‌های نظرسنجی طی دو ماه نخست سال ۲۰۱۲ نشان دهنده افزایش محبوبیت چاوز طی این مدت بوده است. حتی آمار شرکت‌هایی همچون "داتانالیسیز" و "IVAD" که مخالف سیاست‌های دولت هستند نیز حاکی از این امر است.

با توجه به مطالعات انجام شده از سوی شرکت مطالعاتی "IVAD"، در جولای سال گذشته میلادی ۹/۴۸ درصد از مردم ونزوئلا حامی چاوز بوده، ۹/۳۷ درصد مخالف بودند و ۲/۱۳ درصد نیز به سوال نظرسنجی پاسخ ندادند.

در اکتبر سال ۲۰۱۱، نتایج نشان می‌دهد که ۹/۵۲ درصد سوال شوندگان حامی چاوز بودند، ۸/۳۴ درصد مخالف بوده و ۳/۱۲ درصد نیز پاسخی ندادند.

روند رشد محبوبیت چاوز افزایش داشته و در ماه ژانویه حدود ۱/۶۰ درصد مردم موافق انتخاب مجدد هوگو چاوز و ۳۶ درصد مخالف ریاست جمهوری دوباره وی بودند و ۹/۳ درصد از سوال شوندگان نیز به این پرسش پاسخی ندادند.

انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا در اکتبر سال جاری برگزار خواهد شد و اپوزیسیون این کشور با تنها یک نامزد به مصاف با چاوز خواهد رفت.