رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین ضمن محكوم كردن سكوت كشورهای عربی در قبال حملات رژیم صهیونیستی به بیت‌المقدس اعلام كرد: در شرایط فعلی روند صلح در معرض خطر است.

به گزارش انجمن دانشجویان خبرنگار ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، محمود عباس، رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین تاكید كرد: برقراری صلح در حال حاضر به خاطر لجاجت‌های اسرائیل در خطر است اما هیچ كس از عواقب و پیامدهای این مساله آگاه نیست. این در حالی است كه همه از جزئیات طرح نقشه راه فلسطین در آینده از آغاز تشكیل دولت مستقل تا برگزاری انتخابات پارلمانی خبر دارند.

وی عنوان داشت: در صورتی كه دولت مستقل فلسطین تشكیل شود، هیچ مانعی برای برقراری ارتباط با گروه اخوان‌المسلمین مصر وجود ندارد.

عباس در خصوص آینده آشتی ملی فلسطین گفت: برقراری آشتی یك خواسته ملی است لذا باید به دنبال راهكاری مناسب برای پایان دادن به تفرقه میان فلسطینی‌ها باشیم و این راه حل در دوره نخست‌وزیری من در دولت آینده محقق می‌شود.

در همین حال، خبرگزاری فلسطین نیز اعلام كرد كه محمود عباس و كاترین آشتون، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا عصر روز سه‌شنبه در امان پایتخت اردن دیدار كردند.

خبرگزاری فلسطین همچنین افزود: هدف از این دیدار، بررسی آخرین تحولات منطقه، روند صلح كه به دلیل لجاجت‌های اسرائیل متوقف شده و تلاش‌های صورت گرفته در خصوص برقراری آشتی ملی فلسطین بود.