رئیس جمهوری فرانسه رقیب انتخاباتی خود از حزب راست افراطی را به دلیل "مجادله ساختگی" در مورد اینكه تمام گوشت‌های مورد استفاده در این كشور از راه اسلامی ذبح می‌شوند، مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خانم "مارین لوپن"، از حزب راست افراطی و رقیب انتخاباتی نیكولا ساركوزی، رئیس جمهوری فرانسه، مدعی شده كه تمام گوشت‌های مورد استفاده مردم فرانسه از طریق ذبح اسلامی تولید می‌شوند و متعهد شده تا شكایتی را در این مورد تنظیم كند!

به نوشته روزنامه تلگراف، در كمپین روز سه‌شنبه در منطقه رونژی، ساركوزی، لوپن را به نادرست بودن ادعایش و مجادله‌ای ساختگی متهم كرد و گفت: هیچ مورد مناقشه و بحث و مذاكره‌ای وجود ندارد. هر ساله ما ‌٢٠٠ هزار تن گوشت در پاریس مصرف می‌كنیم كه ‌٥/٢ درصد آن "حلال" است.

منطقه رونژی محل اصلی فروش و تامین گوشت كلان شهر پاریس محسوب می‌شود.

لوپن كه حزبش بیم افزایش تاثیرگذاری مسلمانان را دارد، اخیرا مستندی تلویزیونی را تولید كرد كه در آن مدعی شد تمامی كشتارگاه‌ها در پاریس از روش ذبح اسلامی استفاده می‌كنند!

رقیب انتخاباتی ساركوزی روز شنبه اعلام كرده بود تمامی گوشت‌هایی كه در منطقه "ایل دو فرانس" تقسیم می‌شوند، با ذبح اسلامی تهیه شده‌اند.

لوپن در ادعای خود اعلام كرده بود كه بسیاری از مردم فرانسه از آنچه كه می‌خرند اطلاعی ندارند. ذبح اسلامی حیوانات باعث زجر آن‌ها می‌شود اما كشتن آن‌ها با توجه به استانداردهای اروپایی دو مزیت دارد كه از آن میان می‌توان به كاهش زجر كشیدن حیوانان اشاره كرد!

این در حالی است كه مسئولان و تولید كنندگان گوشت فرانسه ادعای لوپن را رد كردند.

"كلود گئان"، وزیر كشور فرانسه نیز این ادعا را كاملا نادرست خواند و اعلام كرد كه در صورت ذبح اسلامی، محصولات بر چسب می‌خورند. همچنین دامپزشكی نیز تضمین می‌كند تنها افرادی كه گوشت حلال می‌خواهند این تولیدات را دریافت كنند. علاوه بر این برای جلوگیری اشتباه ارسال تولیدات حلال به افرادی كه نیازی به آن‌ها ندارند، بررسی‌های منظمی صورت می‌گیرد.