رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ ۴ مارس سال جاری میلادی در کنفرانس سالانه لابی صهیونیستی "آیپک" سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاخ سفید روز گذشته اعلام کرد که "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ ۴ مارس سال جاری (برابر با ۱۴ اسفندماه) و یک روز پیش از دیدار با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در کنفرانس سالانه گروه لابی طرفدار اسرائیل "آیپک" سخنرانی خواهد کرد.

حضور رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس لابی اسرائیل در بحبوحه تلاش رژیم صهیونیستی برای فضاسازی به منظور اقدام نظامی علیه ایران صورت خواهد گرفت و انتظار می رود که موضوع ایران در اولویت دستور کار نشست سران در آیپک باشد.

با وجود تحریم های یک جانبه غرب و اتحادیه اروپا علیه برنامه هسته‌ای ایران، رژیم صهیونیستی اخیرا مدعی شده است که در صورت ناکارآمد بودن تحریم ها در مجاب کردن ایران به صرف نظر از برنامه هسته ای اش، گزینه نظامی در دستور کار خواهد بود؛ این در حالیست که بسیاری از مقامات ارشد اسرائیل و آمریکا و بسیاری دیگر از کشورها درباره جنبه های منفی اقدام نظامی علیه ایران به اسرائیل هشدار داده اند.

"جی کارنی" سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد: رئیس جمهور از این فرصت برای سخنرانی درباره نقاط قوت موجود میان روابط خاص و ویژه آمریکا و اسرائیل استفاده خواهد کرد.

نتانیاهو نیز بعدازظهر روز ۵ مارس و بعد از نشست با اوباما، در نشست کمیته امور عمومی اسرائیل و آمریکا "آیپک" سخنرانی خواهد کرد.

خبرگزاری فرانسه در ادامه خبر خود نوشت: همزمان با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر سال جمهوری، سیاستمداران آمریکایی اغلب با گردهمایی در آیپک بدنبال جلب حمایت و بیان مواضع خود در حمایت از اسرائیل هستند و نشست امسال این کنفرانس بیشتر از حد معمول سیاسی خواهد بود.

اوباما در سخنرانی سال گذشته خود در این کنفرانس به حمایت خود از اسرائیل با وجود تمام مشکلات متعهد شد و تاکید کرد که واشنگتن به حمایت محکم و عدول ناپذیر خود از امنیت اسرائیل متعد است.