نیجریه هفته آینده با آمریکا، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و تعدادی از کشورهای آفریقایی در "خلیج گینه" مانور دریایی برگزار می کند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الیوم السابع"، نیجریه به همراه آمریکا، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا و با حضور کشورهای آفریقایی کامرون، غنا، گابن، گینه استوایی، توگو، بنین و جمهوری دمکراتیک کنگو هفته آینده مانور دریایی با هدف مقابله با دزدی دریایی در خلیج گینه برگزار می کند.

دریادار "عثمان جبریل"، فرمانده نیروی دریایی شرقی در نیروی دریایی نیجریه درباره این مانور گفت: تعدادی از کشتی ها و بالگردهای نیجریه در این مانور ۴ روزه با هدف بالا بردن توان جنگی خود برای مقابله با دزدی دریایی در خلیج گینه شرکت خواهند کرد.

وی هدف اصلی از برگزاری این مانور را حفظ امنیت و ثبات در آبهای منطقه ای نیجریه و کشورهای غرب آفریقا، ممانعت از ربودن کشتی ها و کارکنان آنها و همچنین محافظت از عملیات تولید نفت در سواحل نیجریه دانست.

جبریل همچنین از نبود امنیت و افزایش جرایم در آبهای منطقه ای نیجریه بویژه حمله به کشتی ها و ربودن آنها ابراز تاسف کرد.

دولت نیجریه اخیرا از طرح جدیدی برای مقابله با دزدی دریایی در خلیج گینه و حفاظت از سواحل این کشور در برابر آلودگی ناشی از ورود نفت به آبهای منطقه ای نیجریه خبر داده است.