رئیس‌جمهوری بلاروس خطاب به سفرای اروپایی گفت: اگر کشورهای اروپایی در اعمال تحریم‌ها علیه این کشور از «خط قرمز» عبور کنند، مینسک پاسخ قاطعی به آنها خواهد داد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "الکساندر لوکاشنکو" رئیس‌جمهوری بلاروس هشدار داد که این کشور پاسخ قاطعی به اقدامات کشورهای غربی خواهد داد، اگر آنها در تحریم بلاروس از «خط قرمز» عبور کنند.

لوکاشنکو روز گذشته در دیدار با برخی سفرای خارجی در مینسک، خطاب به سفیران کشورهای اروپایی گفت: باید توجه داشته باشید که ما فعلا تحریم‌هایی که در پیش روی مینسک گذاشته شده است را تحمل خواهیم کرد، ولی اگر آنها از خط قرمز در این خصوص عبور کنند، به این اقدامات پاسخ قاطع خواهیم داد.

رئیس‌جمهوری بلاروس تاکید کرد: اگر در اروپا تصور می‌شود که که ما بخاطر اعمال تحریم‌ها همچون گذشته به زانو در خواهیم آمد، سخت در اشتباه هستند. این راهی است که به بن‌بست خواهد انجامید.

وی با یادآوری اینکه بلاروس هرگز مشکلی برای همسایگان خود و یا سایر کشورهای جهان ایجاد نکرده است، گفت: ما به اندازه کشورهای شما دموکراتیک هستیم. من نمی‌دانم پایه و اساس ادعاهایی که نسبت به ما مطرح می‌شود، چیست؟ مسئله این است که برخی از اقدامات ما و اینکه ما با آرامش بر مواضع خویش استوار بوده و دارای ثبات سیاسی هستیم، خوشش نمی‌آید.

رئیس‌جمهوری بلاروس همچنین اعلام کرد که این کشور ممکن است روابط دیپلماتیک با برخی کشورها در سایر مناطق را متوقف کند.

لوکاشنکو در این مراسم خطاب به سفیر جدید نیجریه در این کشور گفت: من حتی ممکن است به این کار متوسل شوم که روابط دیپلماتیک بلاروس را در برخی مناطقی که چندان علاقه مند نیستند با ما همکاری داشته باشند، کاهش دهیم و تمرکز خود را به روی گسترش روابط با مناطقی بگذاریم که از همکاری با آنها بهره مند خواهیم شد.