بخش دوم برنامه این سفر حضور در محیط کارخانه گروه بهداشتی فیروز بود که متولی به کارگیری ۱۸۰ معلول می باشد که امروزه کارآفرین بوده و در عرصه تولید و تامین خانواده پیشرو و موثر هستند.

بدو ورود عکاسان به این محیط با راهنمایی مهندسین و کارشناسان همراه بود و پس از آن در ارتباطی نزدیک عکاسان در مسیر خطوط تولید حضور یافته و از نزدیک با معلولین جسمی حرکتی، نابینایان شاغل و ناشنوایان عامل در این کارخانه به عکاسی مشغول شدند.

در این سفر عکاسانی حرفه ای همچون: یدا.. عبدی، محمد نوروزی، کاوس صادقلو، جواد حمیدی صفا حضور یافته و ضمن راهنمایی همسفران، دوشادوش سایرین به عکاسی پرداختند.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، معماری و مفهومی افزایش دهند.

پایان بخش برنامه چهل وهفتمین تور عکاسی چیلیک پس از مشارکت در انعکاس گزارش تصویری این تور، شرکت در جلسه نمایش آثار برتر و نقد و بررسی عکس های این سفر می باشد که با حضور همسفران فعال، در اتاق آموزش دفتر " پایگاه عکس چیلیک " برگزار خواهد شد.

اسامی همسفران همراه در این تور عکاسی به این ترتیب است: محمد آزادی، سمانه ابراهیمیان، ابراهیم باقرلو، مریم بصام تبار، سعیده پوستی، کامران تورانی، مریم جوادی، مونا حسن، مریم خادم بهمنیار، مهدیه روستائی، سیدمحمدرضا سجادی، مهدی سروری، حبیب ا.. تاجیک، سمیه هاشمی، محمدرضا رهجو، لادن شجاع، مهدی طاهری، آرزو نیک عهد، منا عبدا.. پورعراقی، منظر عقدایی، مرتضی رویتوندغیاثوند، مرتضی فیاضی، مهدی کاظمی خالدی، مصطفی کریمی، سیدغلامرضا خاکسار، رامش حسینی لاهیجی، میترا محمدی، سجاد دلیری، حجت ا.. محمدی، سعید ملک، سیده معصومه میرصدری، هیوا نقشی، محمد نیک عهد، امین رحمانی، منا ثباتی، مسعود کاظمی.

مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال ( صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار می گیرند.

مدیریت " پایگاه عکس چیلیک " ضمن تشکر از زحمات و هماهنگی های سرکارخانم پری چگینی، وظیفه خود می داند به پاس پشتیبانی، حضور و همراهی سیدمحمدموسوی مدیریت عامل شرکت گروه بهداشتی فیروز و بنیانگذار کانون معلولین توانا، مهندس محمدرضا هادی پور مدیرعامل کانون معلولین توانا، سیداکبر حسینی مدیر نخستین جشنواره سراسری عکس معلولان(نگاه نو) و معاونت اجتماعی کانون معلولین توانا، بابک خوبیاری مدیر کارخانه گروه بهداشتی فیروز و همچنین سیروس ماله میری و مرضیه کریمی که در همدلی و حمایت از همسفران عکاس نهایت همکاری را داشتند، تقدیر نماید.

تورهای آتی " پایگاه عکس چیلیک " با هدف عکاسی از: شهرک تاریخی ماسوله و قلعه رودخان، رصد ستارگان و عکاسی نجومی و کویر مرنجاب، ارتفاعات ساواشی(تنگه واشی)، روستا و کویر ورزنه، پلور، تالاب های انزلی و میانکاله، کلیبر، دریاچه شورمست، تفرش، پلور، غار رود افشان، ترکمن صحرا، نهارخوران گرگان، کردستان، سوادکوه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران در گرگان، منطقه اسالم به خلخال، شهر کرد، طبیعت آستارا، طبیعت منطقه کپورچال و ... در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

برای مشاهده گزارش تصویری چهل وهفتمین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک به مقصد قزوین " ایـنـجــا " (Chiilick.com) مراجعه کنند.

برنامه آتی تور عکاسی این رسانه، سفر به استان مازندران و حضور در جمع صیادان و ماهیگیران ساحلی منطقه خواهد بود.

علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری و شرکت در تورهای پایگاه عکس چیلیک، با شماره های دفتر پایگاه: ۸۸۳۴۸۸۲۴ تماس حاصل نمایند.