همسفران چهل وهفتمین تور عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " - به یاری پروردگار - مطابق برنامه با حضور و همراهی کارشناس عکاسی گروه، با توجه به ضرورت حضور و شناخت موقعیت های عکاسی مستند و خبری، روز چهارشنبه ۶ دی ماه به سوی مقصد حرکت کرده و پس از دریافت اطلاعات لازم از مسئولین کارگاه ها از مکان هایی چون: کارگاه های فعالیت کانون توانا و خط تولید و بسته بندی شرکت فیروز که توسط معلولان جسمی حرکتی پشتیبانی و هدایت می شوند، به عکاسی می پردازند.

برنامه ریزی این سفر به گونه ای است که همسفران، مستقل از شرکت در این تور به عنوان یک امکان، از فرصت معرفی و حضور در موقعیت هایی دیگر در تهران و سایر مراکز نیز بهره مند خواهند بود.

همچنین چندین روز پیش از عزیمت با حضور در دفتر " پایگاه عکس چیلیک " به واسطه مشاهده عکس هایی از مقصد نسبت به شرح و کیفیت برنامه آگاهی یافته و در پایان روز عکاسی، شامگاه چهارشنبه ۶ دی ماه، به محل آغاز حرکت در مقابل دفتر پایگاه در تهران باز خواهند گشت.

مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، فرم، معماری و مفهومی افزایش دهند.

همچنین لازم به تاکید است برنامه ریزی، طراحی، اطلاع رسانی و برگزاری تورهای عکاسی چیلیک، به شکل مستقل صورت گرفته و مراتب اطلاع رسانی آن نیز برای پذیرش و حضور افراد در سطوح گوناگون: دانشجویان، علاقه مندان، هنرجویان، عکاسان و ... تنها از طریق دفتر پشتیبانی این رسانه خواهد بود.

این در حالی است که همسفران با مشارکت در انعکاس گزارش تصویری تور و حضور در دفتر " پایگاه عکس چیلیک " نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون عکس های ثبت شده و انتخاب عکس های برتر این تور عکاسی در محل دفتر " پایگاه عکس چیلیک " تجربه خواهند کرد.

از ویژگی های منحصر به این تور امکان برخورد نزدیک و صمیمانه با معلولان توانمندی است که به عنوان یک عامل انسانی موفق از عهده عمده مسئولیت ها برآمده و با همگرایی و حضوری جمعی توانسته اند با پشتیبانی مهندس موسوی مدیریت شرکت فیروز حضور موفق، موثر و تعریف شده ای را از شخص معلول در زندگی اجتماعی جامعه امروز به نمایش بگذارند.

تمامی همسفران این تور عکاسی نیز همچون سایر همسفران تورهای عکاسی چیلیک از امکان مشارکت در فعالیت های مربوط به همسفران تورهای عکاسی پایگاه عکس چیلیک برخوردارند.

لازم به ذکر است مبدا حرکت تورهای عکاسی " پایگاه عکس چیلیک " از دفتر این رسانه واقع در ضلع شمالی میدان هفت تیر در تهران می باشد.

تورهای آتی " پایگاه عکس چیلیک " با هدف عکاسی از: ماهیگیران منطقه ساحلی خزر، باغ موزه قصر، شهرک تاریخی ماسوله، قلعه رودخان، آسمان شب کویر و طلوع خورشید در کویر، پل ورسک و شیرگاه، جنگل های انزلی و کپورچال، تالاب های انزلی و میانکاله، کردستان، تبریز و کندوان، تفرش، پلور، روستا و کویر ورزنه، غار کتله خور، منطقه ییلاقی لنگرود، غار رودافشان، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران گرگان، منطقه اسالم به خلخال، شهر کرد، طبیعت آستارا و ... در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

علاقمندان جهت طرح سایر پرسش ها و دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری، ضمن مراجعه به نشانی: www.Chiilick.com می توانند با شماره مرکزی دفتر این رسانه: ۸۸۳۴۸۸۲۴ تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در تور عکاسی معلولان کارآفرین شهرستان قزوین ثبت نام کنند.

تورهای آتی این رسانه به موضوع ماهیگیران منطقه ساحلی خزر و دیدار و عکاسی از باغ موزه قصر خواهد پرداخت.

مهدی سروری