تحقیقات صورت گرفته در كره جنوبی نشان می‌دهد، مردانی كه انگشت حلقه آنها از انگشت سبابه (اشاره) كوتاه تر باشد، از شانس بیشتری برای نجات از سرطان پروستات برخوردار هستند.

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مطالعات مختلفی در خصوص تأثیر طول انگشتان دست و بروز بیماری های مختلف از جمله مشكلات قلبی، افسردگی، آرتروز و بیماری نورون حركتی صورت گرفته است.

محققان دانشگاه ملی سئول معتقدند كه پزشكان در آینده قادر خواهند بود با بررسی طول انگشت حلقه مردان، میزان پاسخ بدن به درمان‌های سرطان پروستات را پیش‌بینی كنند.

در این پژوهش ۱۴۲ داوطلب مورد بررسی قرار گرفتند و محققان دریافتند، مردانی كه دارای انگشت حلقه كوتاه تری نسبت به انگشت سبابه هستند، پاسخ بهتری به داروی «دوتاستراید» بعنوان مسدود كننده اثر تستوسترون نشان می‌دهند.

هورمون تستوسترون یكی از عوامل موثر بر رشد تومور پروستات است و میزان این هورمون در افرادی كه انگشت حلقه كوتاه تری دارند، بسیار پایین تر است، بهمین دلیل بدن آنها نسبت به داروهای ضد تومور واكنش بهتری نشان می‌دهد.

اگرچه افراد شركت كننده در این مطالعه به سرطان پروستات ابتلا نداشتند، اما اندازه پروستات در افرادی كه دارای انگشت حلقه بلندتری بودند از حد طبیعی بزرگتر بوده و می تواند زنگ خطری برای فرد در خصوص احتمال ابتلا به سرطان در آینده باشد.

در اغلب مردان طول انگشت حلقه بلندتر از انگشت سبابه است، اما این میزان در زنان تقریبا برابر است.

در مطالعه دیگری كه توسط محققان موسسه تكنولوژی ماساچوست (MIT)‌ صورت گرفته مشخص شده است كه زنان با انگشت حلقه مساوی یا بلند تر از انشگت سبابه (اشاره) از حس جهت یابی بالاتری برخوردار هستند.