معاون دبیر كل حزب ‌الله لبنان با تاكید بر آمادگی این حزب برای انجام مذاكره با تمام گروه‌های لبنانی عنوان داشت كه مشكل اصلی منطقه نه ایران، نه سوریه و نه عراق بوده بلكه رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی شبكه المنار، نعیم قاسم، معاون دبیركل حزب‌الله لبنان عنوان داشت: ما آماده انجام مذاكرات و گفت‌وگو با تمام طرف‌های موجود در عرصه سیاسی لبنان هستیم.

وی در ادامه افزود: ما تاكنون هیچ گام مثبتی را در خصوص انجام این مذاكرات از سوی طرف‌های مختلف مشاهده نكرده‌ایم.

نعیم قاسم همچنین تاكید كرد: از گروه‌های ۱۴ مارس (وابسته به سعدالحریری نخست وزیر سابق لبنان) می‌خواهیم تا برای ساختن لبنان همكاری كنند.

وی در ادامه افزود: ما خواهان مشاركت گروه‌های مختلف برای ساختن كشور و نه تخریب آن هستیم و باید منافع مردم لبنان را در راس اولویت‌های خود قرار دهیم.

نعیم قاسم همچنین تاكید كرد: گروه‌های ۱۴ مارس نباید به مداخله بیگانگان در لبنان دل ببندند این گروه‌ها به همین دلیل همواره شكست می‌خورند. چرا آنها انفجارهای سوریه را محكوم نمی‌كنند؟

وی در ادامه افزود: اگر مخالفان سوری كه دست به كشتار و تخریب در این كشور می‌زنند در راس قدرت بودند چه می‌كردند؟ توجه جهان اسلام و عرب در شرایط كنونی به سمت ایران، تركیه، عراق و سوریه جلب شده است در حالیكه مشكل بزرگ ما اسرائیل است.

نعیم قاسم همچنین تاكید كرد: آنها می‌خواهند كه ما فراموش كنیم مشكل بزرگمان اسرائیل اشغالگر و منشأ تمام بحران‌های منطقه است. تا زمانی كه این دولت در منطقه وجود دارد هیچ راه كاری برای حل و فصل مشكلات ما پیدا نمی‌شود. ما آمادگی خود را برای مبارزه با اسرائیل افزایش می‌دهیم.