رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" افزایش تلاش‌های طرف‌های فلسطینی، عربی و بین‌المللی را برای حمایت از مساله اسیران فلسطینی در بند زندان‌های صهیونیستی خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" عصر روز یکشنبه در جریان کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد که اسیران فلسطینی دربند زندان‌های صهیونیستی در وضعیت واقعا دشواری به سر می‌برند و نیازمند مداخله فوری و موثر برای نجات جان اعتصاب غذا کنندگان هستند که برخی از آنها بیش از ۲ ماه است در این وضعیت به سر می‌برند.

وی با بیان این كه دفاع از خواسته‌های بحق اسیران و اعمال فشار علیه دولت عبری برای آزادی تمامی اسیران یك ضرورت است، تصریح کرد که با تشکیلات خودگردان و برخی طرف‌های عربی درباره مساله اسیران بحث و تبادل نظر کرده است تا تمامی جهانیان در جریان خطر متوجه اسیران و سرسختی رژیم صهیونیستی برای پذیرش خواسته‌های آنها قرار گیرند.

مشعل افزود: ما برای بررسی مساله اسیران و توقف اجرای قانون شلیط به مصر آمده‌ایم.

به نقل از مركز اطلاع رسانی فلسطین، این رهبر برجسته فلسطینی درباره مساله آشتی ملی و تشکیل دولت انتقالی به ریاست محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز اظهار داشت: آشتی ملی در حال حاضر به تعلیق درآمده است و تلاش‌های زیادی از سوی طرف‌های فلسطینی و عربی برای پیشبرد آن صورت می‌گیرد و ما هم از عباس می‌خواهیم که هر چه سریعتر با رفع موانع موجود دولت انتقالی را تشکیل دهد.

مشعل همچنین به فشارهای اعمال شده علیه برخی طرف‌های فلسطینی به منظور ممانعت از تشکیل دولت انتقالی فلسطین اشاره کرد و گفت: با تلاش‌های طرف‌های فلسطینی و عربی می‌توان با تمامی این فشارها مقابله کرد.

وی افزود: دولت انتقالی چتر حمایتی ملی برای ایجاد وحدت و فراهم کردن فضای مناسب برای برگزاری انتخابات و رفع موانع موجود خواهد بود.