پلیس اتریش از پیدا شدن جسد وزیر نفت سابق لیبی در رودخانه‌ دانوب در پایتخت این كشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، رومان هاسلینگر، سخنگوی پلیس اتریش عنوان داشت: جسد شكری غانم، وزیر نفت سابق لیبی در رودخانه دانوب در وین پیدا شده است.

وی در ادامه افزود: علامت ضرب و جرح بر روی بدن غانم پیدا نشده و قرار است پیكر وی كالبد شكافی شود. هیچ اثری از اعمال خشونت در جسد غانم دیده نشده و ممكن است وی به درون رودخانه سقوط كرده باشد.

این در حالی است كه اخبار ضد و نقیضی در خصوص فوت غانم منتشر شده به طوری كه افراد خانواده وی در گفت‌وگو با خبرنگاران عنوان داشتند كه غانم در منزل خود و احتمالا به دلیل عارضه قلبی فوت كرده است.

وزیر نفت دوره معمر قذافی،‌ رهبر سابق لیبی از زمان جدا شدنش از نظام وی در ژوئن ۲۰۱۱ در وین زندگی می‌كرد. غانم در آن زمان با غیرقابل تحمل بودن وضعیت كشور حمایت خود را از انقلابیون لیبی اعلام نموده و كشور را ترك كرد.

وی در فاصله سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ نخست وزیر و بعد تا سال ۲۰۱۱ وزیر نفت لیبی بود.

وزیر نفت سابق لیبی که ۶۹ سال داشت، به عنوان مشاور برای یک شرکت در وین کار می کرد. پلیس گفت که او ظاهرا صبح زود روز یکشنبه خانه‌اش را ترک کرده بود.

یک عابر پیاده جسد غانم در زیر پلی در نزدیکی یک محله گردشگری در وین مشاهده و به پلیس گزارش کرد.

رومان هاسلینگر سخنگوی پلیس گفت که هیچ نوع کارت شناسایی در لباس‌های غانم وجود نداشت، اما کارتی با نام شرکتی که برای آن کار می کرد، همراه داشت.

به گفته وی یک کارمند این شرکت غانم را شناسایی کرده است.

تاریخچه ارتباط غانم با این شهر به زمانی بازمی گردد که برای سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، کار می کرد و بعدا به عنوان وزیر نفت لیبی مراجعات زیادی به آنجا داشت.