دختر نخست‌وزیر سابق اوكراین در گفتگو با یك روزنامه آلمانی از صدر اعظم و دیگر سیاستمداران آلمان خواست كه به مادرش كمك كنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، یوگنیا تیموشنكو،‌ دختر یولیا تیموشنكو، نخست‌وزیر سابق و رهبر حزب مخالف اوكراین در گفت‌و‌گو با روزنامه آلمانی "فرانكفورتر آلگماینه تسایتونگ" ضمن درخواست كمك از سیاستمداران آلمان برای كمك به مادرش گفت: زندگی مادرم را قبل از آنكه خیلی دیر شود،‌نجات دهید.

دختر ۳۲ ساله تیموشنكو در مصاحبه خود گفت: سرنوشت مادرم و اوكراین یكی است، اگر مادرم بمیرد دموكراسی نیز خواهد مرد.

یوگنیا تیموشنكو در ادامه گفت: مادرم بسیار ضعیف شده است و تنها آب می‌نوشد.

وی افزود كه دردهای كمر وی نیز از زمانی كه به زور به بیمارستان منتقل شد،‌بسیار بیشتر شده است.

دختر رهبر حزب مخالف اوكراین در ادامه گفت كه مادرش به اعتصاب غذایش ادامه می‌دهد، گرچه وی سعی كرده است كه ماردش را از این تصمیم منصرف كند.

وی همچنین با اشاره به لغو سفر رییس‌جمهوری آلمان به اوكراین از این مساله تحت عنوان "هشداری قوی" در جهت حمایت از حزب مخالف و تمام زندانیان سیاسی در اوكراین یاد كرد و گفت كه آلمان كشوری بسیار قوی و تاثیر گذار در اروپا محسوب می‌شود و می تواند به اوكراین در خصوص این مساله فشار وارد كند.

یوگنیا همچنین از دیگر سران اروپایی خواست تا اقداماتی مشابه رییس‌جمهوری آلمان انجام دهند.

دختر نخست‌وزیر سابق اوكراین در ادامه گفت: هیچ سیاستمدار محترمی در اروپا نمی‌تواند در كنار ویكتور یانوكوویچ ،‌رییس‌جمهوری فعلی اوكراین بنشیند؛ یانوكوویچ باید تحریم شود.