باراك اوباما در اقدامی نادر، در اتاق بحران كاخ سفید به مصاحبه با یك شبكه تلویزیونی پرداخت و در مورد قتل اسامه بن لادن صحبت كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، همزمان با نزدیك شدن به اولین سالگرد عملیات كشتن اسامه بن لادن، رهبر القاعده، باراك اوباما، رئیس جمهور آمریكا در اتاق بحران كاخ سفید با شبكه خبری ان. بی.سی مصاحبه كرد.

تامی ویتور،‌ سخنگوی شورای امنیت ملی آمریكا اظهار داشت: یك سال پس از كشته شدن بن لادن ما همچنان شاهد منافع این اتفاق هستیم.

قرار است مصاحبه باراك اوباما طی چند روز آینده از این شبكه پخش شود.

ویتور اظهار داشت: این مصاحبه پنجره‌ی دیگری به روی آن روز مهم است.

شبكه ان.بی.سی اعلام كرد این اولین باری است كه یك شبكه تلویزیونی به اتاق بحران كاخ سفید دسترسی پیدا می‌كند.

باراك اوباما در مصاحبه خود درباره مرحله مختلف برنامه‌ریزی برای انجام عملیات قتل بن لادن و چگونگی انجام آن صحبت كرده است.

سردبیر شبكه خبری ان.بی.سی با صدور بیانیه‌ای گفت: ما با این مصاحبه قصد داریم اطلاعات مربوط به عملیات قتل بن لادن و حواشی آن را منتقل كنیم.

این مصاحبه روز پنجشنبه انجام شد و قرار است در تاریخ دوم مه(۱۳ اردیبهشت) پخش شود.

برخی ناظران سیاسی در آمریكا از دولت اوباما به خاطر مصاحبه در اتاق بحران انتقاد كرده و گفتند نباید رسانه‌ها به این اتاق مهم دسترسی داشته باشند اما ویتور با دفاع از این اقدام اظهار داشت،‌ این اتاق تنها زمانی محرمانه است كه موضوع محرمانه در آن مورد بحث باشد و از طرفی دیگر روزانه این اتاق شاهد ملاقات‌های مختلف در خصوص مسائل غیرمرتبط با امنیت ملی است.

اتاق بحران در سال ۱۹۶۱ و در زمان روی كار بودن دولت جان اف كندی ایجاد شد تا یك مركز فرماندهی با خطوط ارتباطی بسیار امن باشد.

این اتاق در سال ۲۰۰۷ نوسازی شد و هم‌اكنون دارای سه اتاق كنفرانس است كه روزانه ملاقات‌هایی در آن برگزار می‌شود.