در حالی كه اعتصاب غذای اسیران فلسطینی وارد یازدهمین روز خود شد، رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین طی سخنانی بر لزوم آزادی فوری اسیران فلسطینی تاكید كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه اماراتی الخلیج، محمود عباس،‌ رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین طی سخنانی با اشاره به مساله زندانیان فلسطینی خواهان آزادی هرچه سریع‌تر آنها شد.

وی افزود: آزادی فوری اسیران فلسطینی از زندان‌های اسرائیل به ویژه كسانی كه پیش از امضای معاهده اسلو زندانی شده‌اند و همچنین بیماران، زنان و كودكان فلسطینی در بند اسرائیل از جمله اولویت‌های رهبران فلسطین است و هیچ توافق‌نامه صلحی امضا نخواهد شد مگر این كه پیش از آن، همه اسیران فلسطینی از زندان‌ها آزاد شده باشند.

رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین همچنین از جامعه جهانی خواست تا با اعمال فشار بر مسئولان رژیم صهیونیستی آنها را وادار كنند تا با اسیران فلسطینی مانند اسیران جنگ و براساس آنچه در كنوانسیون ژنو و قوانین بین‌المللی و حقوق بشر آمده است، رفتار كنند.

عباس همچنین بر ضرورت ملزم كردن مسئولان این رژیم به پایبندی و اجرای تمامی توافق‌نامه‌های امضا شده تاكید كرد.

این مقام فلسطینی در پایان ضمن تاكید بر لزوم حفظ وحدت در میان اسیران از آن‌ها خواست به منظور تحقق كامل اهداف خود و رویارویی با چالش‌های موجود وحدت خود را حفظ كنند.

از سوی دیگر، اتحادیه عرب نیز با صدور بیانیه‌ای به نوبه خود خواهان اقدام فوری پارلمان كشورهای عربی برای آزادی هرچه سریع‌تر اسیران فلسطینی شد.

علاوه بر این منابع فلسطینی اعلام كردند كه محمود عباس امروز (شنبه) سفر رسمی خود به تونس را آغاز می‌كند.

این منابع افزودند: این سفر كه سومین سفر عباس از زمان بركناری زین العابدین بن علی، رئیس جمهوری مخلوع تونس است سه روز به طول می‌انجامد و قرار است طی آن دو طرف درباره مسائل مشترك از جمله تاسیس مقر جدید سفارت فلسطین در تونس مذاكره كنند.