مخالفان رئیس جمهور موریتانی با برگزاری تظاهرات خواستار براندازی نظام حاکم شدند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الیوم السابع"، جوانان معارض موریتانی شب گذشته از مرکز نواکشوت، پایتخت این کشور به سوی ساختمان تلویزیون دولتی در شمال غرب شهر تظاهرات کردند و علیه دولت محمد ولد عبدالعزیز شعار سر دادند.

این راهپیمایی به همت مرکز هماهنگ‌کننده امور احزاب معارض موریتانی برگزار شد که بر اساس کنفرانس روسای احزاب معارض بر تشدید مبارزه برای سرنگونی نظام حاکم بر این کشور تاکید کرده بود.

تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعار خواستار جدایی ارتش از سیاست و کناره‌گیری عبدالعزیز از قدرت شدند.

معارضان همچنین اعلام کردند دولت مزدورانی را به خدمت گرفته است تا همزمان با برگزاری راهپیمایی مسالمت‌آمیز مردمی به ایجاد اغتشاش بپردازند.

معارضان همچنین رژیم حاکم را مسئول کامل هر گونه خسارت به اموال عمومی و خصوصی و امنیت شهروندان دانستند و از نیروهای امنیتی خواسنتد به وظیفه خود در حمایت از جان تظاهرات‌کنندگان عمل کنند.

به دنبال تدوین طرح رهبران مخالف موریتانی برای براندازی نظام حاکم بر این کشور و ایجاد نظام دموکراتیک، هر هفته تظاهرات‌هایی در نواحی مختلف پایتخت این کشور برگزار شد.

رهبران مخالف موریتانی در طرح خود تاکید کرده‌اند که فعالیت‌های سیاسی و اعتراض‌های گروه‌های مخالف طی روزهای آینده شدت خواهد گرفت.

رهبران مخالف موریتانی همچنین اعلام کردند: بر اساس این طرح مبارزه جهت براندازی نظام "محمد ولد عبدالعزیز"، رئیس‌جمهور موریتانی و ایجاد نظام دموکراتیک عادلانه در این کشور تشدید خواهد شد.

این طرح بر افزایش و تشدید فعالیت‌های اعتراض‌آمیز تکیه و تاکید می‌کند که تا دو ماه آینده این اعتراض‌ها به اوج خود می‌رسد تا مسئولان ارشد موریتانی را وادار به ترک قدرت کند.