"یولیا تیموشنکو" رهبر مخالفان اوکراین امروز برای درمان از زندان به بیمارستان انتقال یافت.

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه ؛ رسانه های اوکراین به نقل از شاهدان اعلام کردند ۲ دستگاه آمبولانس و ۴ خودروی پلیس عصر جمعه به زندان زنان شهر خارکیف در شرق اوکراین آمدند و " تیموشنکو" را که مجازات حبس۷ ساله اش را در این زندان می گذراند ، با خود بردند.

بر اساس این گزارش ، اداره زندان اوکراین در بیانیه ای اعلام کرد :" تیموشنکو " عصر جمعه به بیمارستان مرکزی شهر منتقل شد.

به موجب این بیانیه ،" تیموشنکو" پس از بررسی نظر پزشکان آلمانی درباره بیمارستانی که برای درمان به وی پیشنهاد شده است، تمایل خود را برای آغاز دوره درمان در بیمارستان خارکیف اعلام کرد.

یادآور می شود ، "تیموشنکو " در خصوص سوء استفاده از قدرت به علت انعقاد یک قرارداد گازی با روسیه در دوران نخست وزیری در سال ۲۰۰۹، مجرم شناخته شده است. بنا بر اعلام دولت جدید اوکراین، این قرارداد به سود این کشور نبود. وی اکتبر سال گذشته در این خصوص محاکمه و به ۷ سال زندان محکوم شد.

اما دادستانی اوکراین چند پرونده جدید بر ضد تیموشنکو به جریان انداخته است. این اتهامات به دهه ۱۹۹۰ مربوط است که وی ریاست یک شرکت خصوصی تجارت گاز طبیعی را بر عهده داشت. "تیموشنکو" پنجشنبه بار دیگر به اتهام فرار مالیاتی محاکمه شد . اتهامی که ممکن است دوره محکومیت حبس وی را تا پنج سال افزایش دهد.