همه ثروتی که پدر "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس، از خود بر جای گذاشته از طریق حفره‌های مالیاتی دولت این كشور به دست آمده است.

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه گاردین ؛ اخبار جدیدی توسط مطبوعات انگلیسی فاش شده که نشان می دهد پدر" دیوید کامرون " نخست وزیر انگلیس شبکه‌ای از صندوق‌های سرمایه گذاری ایجاد کرده تا ثروت بیشتری برای خانواده که نخست وزیر وارث آن است فراهم کند.

بر اساس این گزارش ، اگر چه اقدام وی کاملا قانونی بوده اما سرمایه‌های آن در پناهگاه‌های مالیاتی و خارج از چارچوب عدالت مالیاتی در انگلیس بوده است . "یان کامرون" پدر نخست وزیر انگلیس در زمان مرگش در اواخر سال ۲۰۱۰، ثروتی بالغ بر ۲.۷۴ میلیون پوند از خود برجای گذاشت.

ساختاری که پدر " دیوید کامرون" به کار گرفته بود اکنون به یک امر رایج مدرن در صندوق‌های سرمایه گذاری در انگلیس تبدیل شده است که به دلیل شرایط ویژه آن می‌تواند باعث جذب سرمایه گذارهای خارجی شود . اما افزایش رشد فعالیت‌های مالی این چنینی باعث افزایش نگرانی مقامات مالیاتی دولتی شده است.

درواقع" یان کامرون " از لغو کنترل مرکزی دولت بر مالیات که در سال ۱۹۷۹ اعمال شده بود استفاده کرد و خروج هر میزان سرمایه از کشور به خارج بدون پرداخت مالیات یا کنترل توسط دولت را قانونی کرد . اندکی بعد از تغییر این قانون و یک ماه بعد از روی کار آمدن "مارگارت تاچر" یان کامرون استفاده از این خلا مالیاتی را شروع کرد و در جاهای مختلف دنیا سرمایه گذاری کرد.

وی از یک کارگزار ساده بورس به مدیر یک موسسه ارزیابی بین‌المللی در "جرسی" که سرمایه گذاری چند ملیتی انجام می‌داد تبدیل شد . هنوز مشخص نیست چه کسانی از اعضای خانواده وارث دارایی‌های " یان کامرون " هستند.

هفته نامه "ساندی تایمز" انگلیس ارزش دارایی‌های یان کامرون را ۱۰ میلیون پوند پوند تخمین زده است.

در سال ۲۰۰۶ "الکساندر" پسر بزرگ " یان "، تنها مالک خانه خانوادگی آنها در "نیوبوری" واقع در "برکشایر" به ارزش ۲.۵ میلیون پوند شد . جائیکه " دیوید" در آن به دنیا آمده است . خانه دیگر آنها در "کنسینگتون" نیز لندن یک میلیون پوند ارزش دارد و در اختیار ۲ خواهر "دیوید کامرون " است.

لازم به ذكر است ، پدر " دیوید کامرون " یکی از اعضای هیات موسس کمپانی "بلی مور هولدینگ" بود که از پرداخت مالیات به دولت انگلیس معاف بود.