نخست وزیر دولت حماس از فلسطینیان داخل و خارج خواست به طور یکپارچه و متحد به دفاع از حقوق و اصول فلسطین و در راس آن حق آزادی اسیران بپردازند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت حماس تاکید کرد که مساله اسیران دارای جنبه‌های اخلاقی، دینی و ملی است و به کانون توجه تمامی امت اسلامی تبدیل شده است.

هنیه طی اظهاراتی در حاشیه مشارکت در نماز جمعه در چادر تحصن همبستگی با اسیران در مقر صلیب سرخ در غزه، درود خود را نثار اسیران در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی نمود و آنان را به ویژه در شرایط کنونی که به شیوه جمعی دست به اعتصاب غذای نامحدود زده‌اند، تشویق به اتحاد و انسجام بیشتر كرد.

وی ضمن تجلیل از اتحاد اسیران در زندان‌های صهیونیستی و اعتصاب غذای نامحدود به شیوه دسته جمعی، بار دیگر تاکید کرد که آزادی اسیران وظیفه‌ای بر دوش ماست و ما از هیچ تلاشی برای رهایی آنها از چنگال دشمن غاصب صهیونیستی دریغ نخواهیم کرد.

این رهبر فلسطینی از تمامی ملت فلسطین در داخل و خارج خواست فعالیت‌های همبستگی خود با اسیران را تداوم بخشیده و تمام توان خود را برای حمایت از آنها بکار گیرند.

از سوی دیگر، وزیر امور داخلی فلسطین طی سخنانی تاکید کرد که اکنون ملت و سرزمین فلسطین در معرض حملات وحشیانه صهیونیست‌ها قرار دارد که تمامی معاهدات بین‌المللی و حقوق بشر و حقوق اسیران را نقض کرده است.

"فرج الغول" ضمن بیان این مطلب که اسیران در زندانهای رژیم صهیونیستی با مرگ تدریجی روبه‌رو هستند، تصریح کرد که این رژیم زبانی جز زبان مقاومت را نمی‌فهمد و اکنون در ضعیف‌ترین وضعیت در مقابل عزم و اراده اسیران و ملت فلسطین قرار دارد.