قاتل نروژی كه در تابستان سال گذشته دست به كشتار جمعی ۷۷ تن زد، در دادگاه گفت كه در سال ۲۰۰۶ نزدیك به ۱۶ ساعت در روز بازی رایانه‌ای "World of Warcraft" انجام می‌داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتد‌پرس، آندرس بریویك، در سال ۲۰۱۱ در دو حمله ۷۷ تن را در اوسلو و یك جزیره در نروژ به قتل رساند. در اولین حمله با كار گذاشتن بمب در یك خودرو باعث كشته شدن هشت تن شد و در حمله دوم نیز به یك كمپ نوجوانان طرفدار حزب حاكم این كشور حمله كرد و ۶۹ تن دیگر را به قتل رساند.

هم‌اكنون روند جلسات محاكمه بریویك در حال برگزاری است كه وی در این جلسات تاكید كرده كه بی‌گناه است.

در صورت اثبات بیماری روانی بریویك، وی به آسایشگاه روانی منتقل می‌شود اما در غیر این صورت با ۲۱ سال زندان مواجه خواهد شد كه ممكن است تا پایان عمر او نیز تمدید شود.

در همین حال روانپزشکان منصوب به دادگاه محاكمه بریویك در نروژ، هفته گذشته اعلام كردند که وی عاقل است.

پیش از آن گروه دیگری از متخصصان پس از معاینه بریویك، در گزارشی وی را روانپریش خوانده و گفته بودند به اسکیزوفرنی و پارانوئید مبتلا است.

در گزارش گروه اول متخصصان گفته شده بود که آندرس بریویک هنگام ارتکاب حملات مسلحانه سال گذشته‌، در شرایط بحرانی روانی قرار داشتن است.

دادگاه نروژی گزارش‌های دو گروه روانپزشک را در تصمیم‌گیری‌اش درباره پرونده بریویك مدنظر قرار می‌دهد.

در همین حال بریویك در تازه‌ترین اظهارات خود در دادگاه اعلام كرد كه در سال ۲۰۰۶ نزدیك به ۱۶ ساعت در روز بازی رایانه‌ای "World of Warcraft" انجام می‌داده است.

بریویك به دادگاه گفت: من دادگاه‌های نروژ را به رسمیت نمی‌شناسم، شما دستورات خود را از احزاب سیاسی حامی چند فرهنگی دریافت می‌كنید.

این قاتل نروژی همچنین اظهار كرد: من قاضی دادگاه را به رسمیت نمی‌شناسم زیرا او دوست خواهر گرو هارلم بروندلند، نخست‌وزیر سابق و رهبر حزب حاكم كارگر است.