مقام‌های عربستان اعلام كردند، القاعده مسئولیت گروگان‌گیری یك دیپلمات سعودی را كه ماه گذشته در یمن ربوده شد، پذیرفته است و این گروه خواستار دریافت باج و آزادی زندانیان شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سخنگوی وزارت كشور عربستان گفت: یك شهروند سعودی كه در لیست افراد تحت تعقیب قرار دارد، در تماس تلفنی با سفارت عربستان در یمن تهدید كرد در صورتی كه تقاضاهای آنها برآورده نشود، این دیپلمات را می‌كشد.

دیپلمات ربوده شده، عبدالله الخلیدی، جانشین کنسول عربستان سعودی در عدن است كه در ۲۸ مارس در خارج از منزل خود در یمن گروگان گرفته شد.

القاعده در ازای رها کردن وی، آزادی اعضای خود را که در زندان سعودی هستند، طلب کرده است.

گفته شده که عربستان از سال ۲۰۰۹ در تعقیب مشعل رشید الشودوخی، رهبر این گروه بوده است كه چندین بار با سفارت عربستان در یمن تماس گرفته است.

آدم‌ربایی در یمن اتفاقی معمول است. نیروهای امنیتی یمن با گروه‌های شبه‌نظامی مرتبط با القاعده، که کنترل برخی روستاها و شهرها را در جنوب این کشور در اختیار دارند، درگیرند.

این دومین حادثه آدم‌ربایی است كه در آن یك دیپلمات سعودی در یمن گروگان گرفته می‌شود. سال گذشته نیز یك دیپلمات سعودی ربوده شد كه پس از ۱۰ روز آزاد شد.