دبیر کل حزب‌الله لبنان با اشاره به آماده نبودن مخالفان سوریه برای ورود به مذاکره تأکید کرد: حزب‌الله با برخی طرف‌های مخالف سوریه تماس گرفت تا آنها را برای گفت و گو با نظام ترغیب کند، ولی آنها نپذیرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، سید حسن نصرالله، دبیركل حزب‌الله لبنان در مصاحبه با "جولیان آسانژ" در شبکه روسیا الیوم گفت: نظام بشار اسد، حامی مقاومت و پایداری است و از مقاومت در لبنان و فلسطین حمایت کرد.

وی افزود: ما با برخی طرف‌های مخالف سوریه تماس گرفتیم تا آنها را برای گفت و گو با نظام ترغیب کرده و فرایند گفت و گو را تسهیل کنیم، ولی آنها مخالفت کردند.

سید حسن نصرالله گفت، مخالفان سوریه آماده گفت و گو نیستند و اصلاحات را نمی‌پذیرند و تنها خواسته آنها سرنگونی نظام است.

وی تأکید کرد که شخصا دریافته است که بشار اسد، رییس جمهوری سوریه آمادگی بسیار زیادی برای انجام اصلاحات ریشه‌ای و مهم در سوریه دارد.

سید حسن نصرالله گفت: بر اساس تجربه ۳۰ ساله از عمر حزب‌الله، ثابت شده است که ما دوست سوریه هستیم و نه مزدور آن .. امروز همان کسانی که از وجود سوریه در لبنان استفاده کردند، با ما دشمنی می‌کنند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: ما در امور کشورهای عربی دخالت نمی‌کنیم و این امر همواره سیاست ما بوده است.

سید حسن نصرالله همچنین تاكید كرد: نظام بشار اسد حامی مقاومت بوده و در كنار مقاومت لبنان و فلسطین ایستاده است. ما خواهان انجام مذاكرات در سوریه و تحقق اصلاحات هستیم. همه ما سخنان ایمن الظواهری رهبر القاعده را شنیدیم كه خواهان مبارزه در سوریه شده بود. بنابراین برخی از عناصر القاعده امروز در سوریه به همراه دیگر عناصر از دیگر كشورها حضور دارند و می‌خواهند این كشور را به میدان جنگ و درگیری تبدیل كنند.

وی افزود: برخی کشورهای عربی و غیرعربی به داخل سوریه پول و سلاح می‌فرستند، و از جنگ داخل سوریه حمایت می‌کنند.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه رژیم صهیونیستی، یک رژیم اشغالگر است و بر اساس اشغال اراضی دیگران ساخته شده است، تأکید کرد: تنها راه حل، ایجاد یک کشور یکپارچه داخل اراضی فلسطینی است که در آن مسلمانان، مسیحیان و یهودیان با صلح در کنار یکدیگر زندگی کنند.

دبیركل حزب‌الله لبنان گفت: سرزمین فلسطین سرزمین مردم آن است و گذشت زمان باعث نمی‌شود كه این حق آنها از بین برود و به اشغالگران برسد.

وی افزود: در سال ۱۹۹۳ تفاهمی غیرمستقیم بین مقاومت لبنان و رژیم اسرائیل برای خودداری از بمباران شهروندان صورت گرفت.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: حزب‌الله یکی از بخش‌های اساسی مقاومت برای آزادسازی لبنان است. آزاد سازی اراضی لبنان برای ما یک هدف واقعی است و لبنانی‌ها در زمینه این هدف با یکدیگر اختلافی ندارند.

وی در ادامه افزود: شما می‌دانید كه بعد از سال ۲۰۰۰ مقاومت لبنان و حزب‌الله كه گروه اصلی این مقاومت است توانست جنوب این كشور را آزاد كند این به مثابه یك معجزه بود و شگفتی زیادی را در میان جامعه لبنان به وجود آورد.

سید حسن نصرالله گفت: در سال ۲۰۰۵ برای نخستین بار وارد دولت شدیم، ولی هدف از آن مشارکت در حکومت نبود، بلکه هدف حمایت از مقاومت و جلوگیری از اقدام دولت علیه مقاومت بود.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: مقاومت در برابر سلطه آمریکایی و یا غیرآمریکایی، یا مقاومت در برابر اشغالگران یا هرگونه تجاوز به ملت ما، با اخلاق و ارزش‌های انسانی و شریعت و ادیان آسمانی همخوانی دارد .

۶۵۲۷۹;وی در ادامه در خصوص بمباران اراضی لبنانی توسط صهیونیست‌ها افزود: ما همواره می‌گوییم كه اگر صهیونیست‌ها اراضی ما را بمباران نكنند ما نیز كاری به شهرها و روستا های آنها نداریم.