چوسان گزارش داد كه مذاكره‌كننده هسته‌ای ارشد كره جنوبی روز چهارشنبه برای یك سفر سه روزه به واشنگتن می‌رود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه چوسان در ادامه گزارش خود به نقل از مقامات كره جنوبی گزارش داد كه لیم سونگ نام، مذاكره‌كننده هسته‌ای ارشد كره جنوبی در این سفر درباره وضعیت سیاسی و دیپلماتیك پس از پرتاب ناموفق موشك كره شمالی با گلین دیویس، همتای آمریكایی‌اش گفت‌وگو خواهد كرد و دو طرف درباره اقدامات احتمالی برای مقابله به مثل تبادل نظر خواهند كرد.

او علاوه بر آن قرار است با مقامات شورای امنیت ملی كاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریكا دیدار و درباره مسائل امنیتی مربوط به شبه جزیره كره گفت‌وگو كند.

لیم روز دوشنبه دیداری با كرت كمپبل،‌ معاون وزیر امور خارجه آمریكا در امور آسیا و اقیانوسیه داشت.

اقدام اخیر كره شمالی كه روز جمعه با وجود مخالفت‌های شدید كشورهای عضو مذاكرات شش جانبه دست به پرتاب یك موشك دوربرد زد، موجب عصبانیت كره جنوبی،‌ آمریكا و شورای امنیت سازمان ملل شده است.

كره شمالی پیش از موافقت كرده بود كه در ازای كمك‌های غذایی از آمریكا فعالیت‌های غنی‌سازی و انجام آزمایشات هسته‌ای‌اش را متوقف كند و علاوه بر آن به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه بازگشت به این كشور و بازدید مجدد از مجموعه هسته‌ای یونگ بیون را بدهد؛ اما پس از اقدام تهدید‌آمیز كره شمالی و بی‌اعتنایی‌اش به درخواست‌های آمریكا برای صرف نظر كردن از پرتاب موشك آمریكا اعلام كرد كه فعلا از ارسال كمك‌های غذایی به كره شمالی خبری نیست.