شایعه ای به سرعت در سایتهای اینترنتی عربی منتشر شد مبنی بر اینکه گارد امیر قطر دست به کودتا زده است و نیروهای ویژه آمریکایی مامور حفاظت از کاخ با آن به مقابله پرداخته اند، این در حالی است که منابع قطری اعلام کردند امیر قطر و همسرش در ایتالیا هستند و خبر کودتا صحت ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه اینترنتی مصرس در خبری به نقل از شبکه العربیه نوشته است درگیریهای شدیدی میان گارد مرزی و نظامیان آمریکایی دراطراف کاخ امیر قطر رخ داده است .

این رسانه افزود این درگیری در پی تلاش برخی افسران گارد امیر قطر برای کودتا علیه وی رخ داده است.

درگیریها منجر به دستگیری ۳۰ افسر ارتش قطر و در راس آنها حمد بن عطیه فرمانده گارد امیری انجامیده است.

این درگیریها سبب شده است تا نظامیان آمریکایی، شیخ حمد بن جاسم و شیخه موزه همسر وی را به مکان ناشناخته منتقل کنند.

مسئولان سفارت قطر در مصر چه گفتند

از سوی دیگر پایگاه اینترنتی الجمعه مصر هم در مطلبی نوشت منابعی در سفارت قطر در قاهره فاش کرده اند تلاشهای نافرجام برای کودتا علیه امیر قطر از مدتی پیش آغاز شده بود و به طور تصادفی و ناگهانی نبوده است.

این رسانه نوشت حالتی از خشم بر دستگاههای نظامی و خاندان حاکم سایه افکنده است و نشستهای پنهانی میان اعضای خاندان حاکم در طول دو هفته پیش در انگلیس، فرانسه و سوئیس با هدف یکپارچه کردن صفوف و مقابله با هرگونه تلاشی که ممکن است به سرنگونی رژیم حاکم بر قطر منجر شود، برگزار شده است.

نوار ویدئوی جنجال ساز!

این منبع افزود آنچه شدت خشم میان شیوخ حاکم در قطر را افزایش داد، افشای ویدئویی است که نشان می دهد شیخ حمد امیر قطر در جریان جنگ چند سال پیش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه به ایجاد پل هوایی میان دوحه و تل آویو و یک کشور ثالث برای اینکه جنگنده های آمریکایی، بمبهای فسفری و مهمات و تجهیزات نظامی را برای رژیم اشغالگر قدس منتقل کنند، کمک کرده بود که مطلع شدن برخی از مقامات بلندپایه رژیم حاکم بر قطر سبب شد بحران در قطر بار دیگر شعله ور شود.

این سایت مصری نوشت از مدتی پیش، درگیریهای نظامی میان گارد امیری به فرماندهی سرلشگر حمد بن علی العطیه رئیس ستاد مشترک ارتش قطر و نظامیان آمریکایی که در اطراف کاخ امیر قطر مستقر هستند، بروز پیدا کرده بود که هدف گارد امیری، کودتا علیه شیخ حمد بوده، اما این تلاشها با شکست همراه شد.

قطری ها : خبر کودتا دروغ است

اما سایت بشائر با تیتر "شایعه ای درباره کودتا در قطر و فرار شیخ حمد و همسرش" نوشت شایعه ای به سرعت در سایتهای اینترنتی منتشر شد مبنی بر اینکه گارد امیر قطر دست به کودتا زده است و نیروهای ویژه آمریکایی مامور حفاظت از کاخ با آن به مقابله پرداخته اند و درگیریهای شدیدی در اطراف کاخ رخ داده است و رئیس ستاد مشترک ارتش به نام شیخ حمد بن علی العطیه جدایی خود را اعلام کرده است و ناآرامی ها در داخل واحدهای ارتش به وجود آمده است...

شایعه دیگری هم پخش شده است مبنی بر اینکه شیخ حمد امیر قطر و شیخه موزه همسر وی تحت حمایت نظامیان آمریکایی در پی کودتای نیروهای گارد ویژه و حمله آنها به کاخ، از این مکان خارج شده اند.

انفجارها در نزدیک کاخ امیر قطر!

همچنین خبرهایی از وقوع انفجارهای بزرگ در نزدیک کاخ امیر قطر منتشر شده است.

برخی سایتها هم نوشته اند برخورد شدیدی میان دو کامیون رخداده است که یکی از آنها حامل بنزین بوده و سبب منفجر شدن آن در نزدیک کاخ امیر قطر شده است که این امر استقرار گسترده نظامیان آمریکایی برای تامین امنیت کاخ را به دنبال داشته است.

اما برخی قطری ها تاکید کرده اند این خبرها هیچ پایه و اساسی ندارد، زیرا شیخ حمد و همسرش در ایتالیا هستند و آنها اساسا در قطر نیستند.