سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" تاکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در بازداشت تعدادی از فعالان صلح بین‌المللی حامی ملت فلسطین به محض ورود آنها به فرودگاه بن گوریون، اقدامی زشت و ناپسند به شمار می‌رود که نشانگر حجم خشونت این رژیم علیه فعالان صلح حامی مساله فلسطین است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فوزی برهوم، سخنگوی جنبش حماس در گفت‌وگوی ویژه با مرکز اطلاع رسانی فلسطین خاطرنشان کرد که این اقدامات به نوبه خود نشانگر بحران واقعی رژیم صهیونیستی در نتیجه افزایش حجم فعالیت‌های همبستگی آمیز با ملت فلسطین و تشدید مخالفت‌ها و اعتراضات نسبت به تجاوزات این رژیم علیه سرزمین، ملت فلسطین و مقدسات آن است و باید جلوی این اقدامات دولت عبری گرفته شود.

برهوم تصریح کرد که رژیم صهیونیستی با این اقدامات سعی در منزوی کردن مساله فلسطین را دارد، اما با توجه به حجم بالای اقدامات همبستگی آمیز نخواهد توانست این خواسته خود را عملی کند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی خود در انزوا قرار گرفته است و بر اساس گزارش‌های بین‌المللی مرتکب جنایت‌های غیرانسانی بی‌سابقه شده و می‌شود که باید در مقابل این وضعیت اقداماتی عملی و مناسب برای مهار این رژیم سرکش و طغیانگر و حمایت از ملت فلسطین صورت گیرد.

نیروهای رژیم صهیونیستی حدود ۴۰ تن از فعالان حامی فلسطینی‌ها را كه قصد مشاركت در برنامه "به فلسطین خوش آمدید" داشتند، دستگیر كردند و ۱۲ تن از آنها را به كشورهای خود بازگردانده شدند. همچنین صدها تن از این فعالان نتوانستند وارد اراضی اشغالی شوند.

مراجع امنیتی پس از تحقیقات و بازجویی‌های خود به سه نفر از این افراد اجازه ورود به خاک فلسطین اشغالی را دادند و ۶ نفر بقیه همچنان تحت بازداشت هستند.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت به نقل از مسئولان ساماندهی این طرح اعلام کرد که مراجع ترک و سوئیسی مانع از سفر دهها نفر از فعالان صلح بین‌المللی به تل‌آویو از طریق سفرهای هوایی شرکت‌های خود شدند.

در همین حال، ۶۵۰ عنصر پلیس رژیم صهیونیستی به منظور مقابله با فعالان صلح بین‌المللی حامی مساله فلسطین در فرودگاه بن گوریون مستقر شده‌ بودند.

قرار بود ۱۵۰۰ تن از این فعالان در این برنامه شركت كنند و بعد از ورود به فرودگاه بن گوریون در تل‌آویو به سمت بیت لحم حركت كنند اما تنها عده‌ كمی از این فعالان توانستند به این فرودگاه بیایند كه در نهایت نیز بازداشت شدند.

سازماندهندگان برنامه به فلسطین خوش آمدید نسبت به این اقدامات نژادپرستانه رژیم صهیونیستی اعتراض كردند.

فرودگاه‌های كشورهای مختلف اروپایی شاهد اعتراض این فعالان حامی فلسطینی‌‌ها بوده است.